bitcoinBTC/TRY
740.702,07 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
46.043,05 TL 1,19%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.915,47 TL 0,45%
xrpXRP/TRY
14,19 TL 2,94%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
46.032,08 TL 0,97%
cardanoADA/TRY
6,98 TL 1,83%
solanaSOL/TRY
589,38 TL 6,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,90%

Paylaş

OKEx Korea, Önümüzdeki Ay Kapanıyor

okex korea onumuzdeki ay kapaniyor 2

Kripto para borsası OKEx Korea, 7 Nisan’da kapanıyor.

Borsa salı günü bir açıklama yayımladı ve borsanın 7 Nisan itibariyle kapanacağını duyurdu. Açıklamada ayrıca kullanıcıların fiat ve kripto para bakiyelerini söz konusu tarihe kadar çekmeleri gerektiği ifade edildi. Borsa kullanıcıların söz konusu uyarı dikkate almamaktan kaynaklanan kayıplardan sorumlu tutulamayacağını da ekledi:

“Hizmetin sona ermesinden sonra OKEx Korea, müşterilerin çekim işlemlerini gerçekleştirmemesinden kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu tutulmayacaktır.”

Borsa, kapatılma nedenine dair herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak kapanmanın arkasında, ülkede geçtiğimiz perşembe günü yürürlüğe giren yeni yasanın olduğu tahmin ediliyor. Yeni yasa, kripto para borsalarının sipariş defterlerini diğer borsalarla paylaşmasını yasaklıyor.

Binance Korea da OKEx Korea ile aynı kaderi paylaştı ve Nisan 2020 tarihinde başladıktan sonra bu yılın başlarında kapandı. OKEx Korea ise, Ağustos 2020 tarihinde faaliyet göstermeye başladı ve son 24 saatte 3.5 milyon dolar gibi yetersiz bir işlem hacmi gösterdi.

Buna göre, Huobi de aynı tavrı sergileyebilir. Ancak borsanın OKEx’e kıyasla 125 milyon dolar değerinde daha fazla bir işlem hacmi bulunuyor. Yine de bu hacimler, son 24 saatte 7 milyar dolar ve 6 milyar dolarlık işlem hacmine sahip ana borsalar olan Huobi ve OKEx’e kıyasla oldukça düşük.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala