Nike’ın NFT Stüdyosu Kendi NFT Platformunu Hazırlıyor

nikein nft studyosu kendi nft platformunu hazirliyor

Kısa bir süre önce ünlü giyim şirketi Nike‘ın RTFKT’yi satın alarak metaverse dünyasına adım attığını paylaşmıştık. Bu satın alım sonrası kendisine güçlü bir finansman sağlayan RTFKT, NFT ve metaverse planlarını hızlandırıyor.

Öncelikle şirket, stüdyo çeşitli metaverse’ler için “güncellenmiş” bir dijital avatar serisi üzerine çalışıyor.

Nike’ın NFT Stüdyosu RTFKT, NFT ve Metaverse Çalışmalarını Hızlandırıyor

Nike, metaverse ve NFT dünyasına hızla adım atan şirketler arasında yer alıyor. Öyle ki Nike, RTFKT‘yi satın alarak sektörde önemli bir adım attı. Metaverse ve NFT konusunda yeni nesil NFT’ler ve CloneX koleksiyonu ile tanınan şirket, Nike’ın gelecekti NFT ve metaverse çalışmaları için temel oluşturuyor.

Son olarak RTFKT’nin Yöneticisi Nathan Head, Twitter üzerinden RTFKT stüdyosu tarafından 2022 için planlanan en heyecan verici bulduğu planlarından bahsetti.

Şirket tarafından tasarlanacak olan “3D klonlar”, çeşitli formatlarda indirilebilen ve güncellenmiş parametrelere sahip modeller olarak piyasaya sürülecek.

Ardından stüdyo, fiziksel ürün koleksiyonunu ortaya çıkarmak için bir “Forging Etkinliği”ne ev sahipliği yapacak. Daha önce RTFKT, çift başına 3.000, 5.000 ve 10.000 dolar karşılığında piyasaya sürülen bir sanal spor ayakkabı koleksiyonu oluşturmuş ve büyük ilgi toplamıştı.

Son olarak asıl önemli kısım ise RTFKT ekibinin dijital koleksiyon ürünleri için kendi pazarını açmaya hazırlanıyor olması oldu.

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 517.181,26 TL 11,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 37.591,92 TL 13,94%
tether
Tether (USDT) 13,52 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.666,43 TL 10,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,54%
solana
Solana (SOL) 1.662,97 TL 12,43%
cardano
Cardano (ADA) 16,22 TL 13,62%
xrp
XRP (XRP) 9,12 TL 10,86%
terra-luna
Terra (LUNA) 963,15 TL 14,99%
polkadot
Polkadot (DOT) 295,64 TL 13,04%
Bağlantıyı kopyala