Nike, Web3 Alanında Genişlemeyi Sürdürecek

nike web3 alaninda genislemeyi surdurecek

Ünlü spor giyim markası Nike, web3 alanında genişlemeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Nike’ın web3 alanında kendi platformunu başlatacağı belirtildi. 

Nike Kendi Web3 Platformunu Başlatıyor

Spor giyim markası Nike, web3 alanında en başarılı şirketlerden birisi olmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Nike, web3 alanında kendi platformunu oluşturmak için düğmeye bastı. 

Şimdilik beta sürümünde olacak olan ancak ilk dijital koleksiyonunu gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen .Swoosh (“nokta swoosh” olarak ifade ediliyor), Nike hayranlarının sanal öğeler toplamasına ve hatta birlikte yeni içerikler oluşturabilmesine imkan tanıyor. 

nike web3 alaninda genislemeyi surdurecek

Nike tarafından yapılan açıklamaya göre topluluk üyeleri kısa bir süre içinde dijital oyunlarda ve diğer web3 alanlarında Nike’ın ürünlerini deneyimleyebilecek. Konu hakkında açıklama yapan Nike Virtual Studios Genel Müdürü Ron Faris, “Web3 meraklıları için erişilebilir bir platformla geleceğin pazarını şekillendiriyoruz.” dedi.

Nike’ın web3 üzerinde yürüttüğü çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Şirket ilk olarak Kasım 2021’de Roblox üzerinde bir dizi özel içerik sunarken Aralık 2021’de ise NFT stüdyosu RTFKT’yi satın almıştı. 

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.525,20 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
22.633,20 TL 0,51%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.847,38 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,07%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 0,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 15,99%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 1,20%
matic-networkMATIC/TRY
16,11 TL 1,73%
Bağlantıyı kopyala