NFT Dünyasında Neler Oldu?

Vashaftanin one cikan nft haberleri 7 14 ocak

 NFT sektöründe birçok yeni gelişme yaşanmaya devam ediyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Biyometrikler NFT’lerle İlgili Sorunları Nasıl Çözebilir?

NFT’ler, Blockchain dünyasında benzersiz bir rol oynar ve 2021’de kesinlikle bu alanı kasıp kavuruyorlar. Beeple’ın 69,3 milyon dolarlık satışı manşetlere çıktığından, CryptoPunks koleksiyonları Christie’s ve Sotheby’s’de başarılı bir şekilde müzayedeye çıkarılıp milyonlar kazandığından, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in ilk tweet’ini NFT olarak sattığından beri büyük haber oldular. Elon Musk da, NFT’ler hakkındaki tekno şarkıyı bir NFT olarak tweet’ledi.

Bir NFT Pazar Yeri Nasıl Oluşturulur?

NFT’nin çok sayıda sektörü alt üst etme potansiyeli, geliştirilmesinde hızla ilerleme kaydetmesine yardımcı oldu. Bu nedenle, birçok işletme NFT oluşturmak için planlar yapıyor. Blockchain teknolojisini kullanan NFT’ler, akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını destekliyor. NFT’ler için yeni ve yaratıcı platformlar, geliştiriciler tarafından sürekli aranmaktadır. Potansiyeli nedeniyle hatırı sayılır bir üne sahip olan bu platformlardan biri de bir NFT pazar yerleridir.

NFT’lere Yatırım: Kaçınılması Gereken 8 Hata

NFT’lere yatırım yapmak, portföyünüzü çeşitlendirmenin yeni ve heyecan verici bir yoludur. Ancak, herhangi bir varlık sınıfında olduğu gibi, NFT’lere yatırım yaparken yapmaktan kaçınmanız gereken şeyler vardır. İşte yatırımcıların NFT’lere yatırım yapmayı seçerken yaptıkları bazı yaygın hatalar ve bu hatalardan nasıl kaçınabileceğinize dair bir genel bakış.

NFT’ler Ölmüyor, Gelişiyor

Ocak 2022’den itibaren, NFT pazarı, zirvesinden %97 düştü. Sanat eserleri ve koleksiyonların fiyatları büyük ölçüde milyonlarca dolardan ancak birkaç yüz dolara düştü, NFT satış hacimleri de Ocak ayındaki yaklaşık 20 milyar dolardan, NFT satışlarının çoğu için ortalama fiyat %92 düştüğü için Eylül ayında 466 milyon doların altına indi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.990,54 TL 0,29%
ethereumETH/TRY
31.397,81 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
6.252,16 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,73 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,80 TL 2,15%
matic-networkMATIC/TRY
23,34 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala