Moody’s Cephesinden ABD Bankacılık Sistemi Açıklaması

moodys cephesinden abd bankacilik aciklamasi 2

ABD düzenleyicileri tarafından kapatılan Silicon Valley Bank ile başlayan süreçte ABD’de bankacılık sektörü yeniden sorgulanmıştı. ABD’nin son yıllardaki en büyük bankacılık başarısızlığının ardından, ABD Hazine Bakanı’da çeşitli açıklamalar yapmıştı. Derecelendirme kurumu Moody’s, ABD’de yaşanan bankacılık kargaşası sonrasında yeni bir rapor yayımladı.

Moody’s ABD Bankacılık Kargaşasının Düzelmesi Konusunda Karamsar

Düzenleyiciler ve politika yapıcıların hızlı adımlarına rağmen, bankacılık sistemi stresinin diğer sektörlere ve ABD ekonomisine sıçrama riski artıyor. Önde gelen üç kredi derecelendirme kuruluşuna göre, yaşanan bu durum “beklenenden daha büyük finansal ve ekonomik zarara” sebep oluyor.

moodys cephesinden abd bankacilik aciklamasi

Moody’s’in kredi stratejisi genel müdürü Atsi Sheth ve diğerleri, dağıtılan bir notta, yetkililerin “bankacılık sektörü içinde ve ötesinde daha uzun süreli ve potansiyel olarak ciddi yansımalar olmadan mevcut kargaşayı azaltamayacaklarını” belirtti. Moody’s’in uyarısı Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklamalarının ardından geldi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD’nin bankacılık sistemini istikrara kavuşturmak için gerekirse ek adımların atılabileceğini belirtti. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklaması öncesinde ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’da geçtiğimiz günlerde Fed’in vatandaşların mevduatlarını korumak için gerekli araçları kullanacağını dile getirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.937,94 TL 0,35%
ethereumETH/TRY
38.201,32 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
19,96 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.273,58 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
19,98 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,03 TL 4,76%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 1,07%
staked-etherSTETH/TRY
38.178,93 TL 0,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 0,18%
matic-networkMATIC/TRY
18,27 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala