bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,472.27 4.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.85 5.92%
bnb
BNB (BNB) $ 553.57 6.05%
solana
Solana (SOL) $ 139.43 5.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.490323 9.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.458368 8.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153011 9.56%

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates Bitcoin (BTC) Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı

microsoftun kurucusu bill gates bitcoin btc hakkindaki goruslerini acikladi

Microsoft’un kurucusu, ünlü milyarder Bill Gates, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin (BTC) hakkındaki görüşlerini açıkladı. Görüşlerinin değiştiği gözlenen Gates, tarafsız bir tutum sergilediğini söyledi.

Gates bugün CNBC’nin Squawk Box adlı programına katıldı. Dünyanın en zengin dördüncü ismi konumunda olan Gates programda Bitcoin sahibi olmadığını dile getirirken, Bitcoin hakkında nötr olduğunu ifade etti:

“Bitcoin sahibi değilim… Tarafsız bir görüşe sahibim.”

Ancak Gates, paranın dijital bir nitelik kazanmasının ve işlemlerin maliyetini düşürmenin önemli olduğunu da sözlerine ekledi:

“Bence parayı daha dijital bir forma taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmek, Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey.”

Sert Eleştirmişti

Gates de geçmişte Bitcoin’i sert bit şekilde eleştiren isimler arasında yer alıyor. Gates 2018 yılında Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmediğini ve bu nedenle de yükselmesini beklememek gerektiğini söylemişti:

“Bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmiyorsunuz ve bu nedenle yükselmesini beklememelisiniz. Bu “büyük aptal teorisi” türü bir yatırımdır.”

Gates’in bu yorumundan bu yana, lider kripto para birimi %500 artış gösterdi. Ancak ünlü milyarder, yükselişin esas olarak bir çılgınlıktan kaynaklandığını düşünüyor:

“Bitcoin, bir çılgınlığa veya bu her ne olarak adlandırılıyorsa ona dayanarak yukarı ve aşağı gidebilir. Bunun nasıl ilerleyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala