Metaversal, A Serisi Turunda 50 Milyon Dolar Topladı

metaversal a serisi turunda 50 milyon dolar topladi 2

NFT‘lere odaklanan yatırım firması ve girişim stüdyosu Metaversal Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, A Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladığını duyurdu. Metaversal, finansman turunda elde ettiği sermayeyi NFT ve metaverse sektörlerindeki yatırımlarını genişletmek için kullanacağını açıkladı.

metaversal a serisi turunda 50 milyon dolar topladi

Metaversal, A Serisi Finansman Turunu Tamamladı

Metaversal, düzenlenen A Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladığını açıkladı. Finansman turu; ABD merkezli kripto odaklı bir yatırım şirketi CoinFund ve Foxhaven Asset Management tarafından ortaklaşa yönetildi. Turunun yatırımcıları arasında Dapper Labs, Rarible, Digital Currency Group, Collab+Currency, Franklin Templeton, Galaxy Vision Hil ve Narwhal Ventures gibi şirketler yer aldı.

Metaversal yeni finansmanını, dijital koleksiyon satın alma, NFT odaklı projeleri finanse etme ve NFT ile ilgili iş stratejilerini destekleme adına kullanmayı planlıyor. 

Bunun yanında Metaversal Başkanı ve kurucu ortağı Dan Schmerin konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Metaversal’ın 2022’deki iyileştirme ve yatırım yeteneklerini anlamlı bir şekilde genişletecek. Önümüzde duran yatırım fırsatlarının yanı sıra şu anda devam eden işbirliklerinin genişliği bizi inanılmaz derecede heyecanlandırıyor. Dünyanın en tanınmış markaları ve yaratıcılarıyla.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.959,33 TL 2,81%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.370,22 TL 1,56%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.895,73 TL 1,98%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,18%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 2,84%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 0,89%
solana
Solana (SOL) 1.210,52 TL 2,17%
terra-luna
Terra (LUNA) 861,12 TL 3,27%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,27 TL 0,71%
Bağlantıyı kopyala