bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,640.93 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,510.22 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 623.55 4.03%
solana
Solana (SOL) $ 171.70 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607472 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.583531 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199069 0.08%

Messari’ye Göre DeFi Sektörü Halen Birçok Altcoin’den Daha Küçük

Messari raporu

Son araştırmalar, DeFi pazarına ışık tuttu ve bu pazarın, diğer kripto para varlıklarına göre gerçekten henüz o kadar da gelişmiş olmadığını vurguladı.

Messari kripto para araştırmacısı Ryan Watkins, son zamanlarda merkezsiz finans sektörünün piyasa değerlerini araştırdı ve bunu kripto para endüstrisindeki diğer aktörlerle karşılaştırdı. DeFi’ın bu yıl popülerleşerek son derece önemli ölçüde büyüme göstermesine rağmen, hala pek de büyük olmadığı sonucuna vardı.

Defi Pulse’e göre, tüm DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,71 milyar dolara yakın. Bu önemli başarı iki aydan daha kısa bir sürede elde edildi ve sadece bu yıl TVL %440 oranında büyüdü.

DeFi Hala Çok Genişlemedi

Toplam kripto para piyasa değeri aynı dönemde sadece %68 kazanmayı başardı. Şu anda 324 milyar dolar olan kripto piyasasının toplam tavan değerinin bir yüzdesi olarak, DeFi akıllı sözleşmelerine kilitlenmiş teminat sadece %1,13’lük dilimi temsil ediyor.

Watkins, DeFi platformlarının büyüklüğünü piyasa değeri açısından karşılaştırdı. DeFi, şu anda 5,3 milyar dolarlık Bitcoin Cash’ten daha düşük değere sahip.

Değersiz Altcoin’ler

Watkins, altcoin’lerin çoğunu değersiz olarak nitelendirdi ve ekledi:

“BTC ve ETH dışındaki en iyi 30 kripto para birimi işe yaramaz birinci nesil kripto para birimleri ve ölü projelerle dolu.”

Bireysel DeFi platformları karşılaştırılırken, Dogecoin’in bile Maker hariç hepsinden daha değerli olduğunu gözlemlendi. Doge şu anda 408 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Maker 463 milyon dolarda.

Aave, Compound, Synthetix, Kyber ve 0x gibi platformlardaki diğer DeFi protokol token’ları Doge’dan daha küçük. Araştırmacı, Litecoin’i ‘ölü’ ve IOTA’yı ‘işlenemez’ olarak etiketledi.

Watkins, DeFi’nin yükselişine devam etmek için kripto paraya akan yeni paraya ihtiyaç duymadığı sonucuna vardı ve tüm ihtiyaç duyduğu sermayenin yeniden tahsis edildiğini ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala