bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,192.73 0.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,161.90 1.50%
bnb
BNB (BNB) $ 600.56 0.50%
solana
Solana (SOL) $ 153.88 0.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548908 2.76%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507694 0.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157628 2.27%

Mart Ayından Bu Yana Bitcoin Altın Karşısında 3 Kat Değer Kazandı

mart ayindan bu yana bitcoin altin karsisinda uc kat deger kazandi

Mart ayında yaşanan sert düşüşten bu yana Bitcoin (BTC) fiyatı altın karşısında üç kattan fazla değer kazandı. 2020 yılının başından itibaren ise, her iki varlık da önemli kazanımlar elde etti. Bitcoin %450 değer kazanırken, altın ise %50 artış gösterdi.

Uzmanlara göre bu kazanımda hem koronavirüs salgını hem de kurumsal yatırımcı akınının büyük etkisi var. Bu iki faktör, Bitcoin benimsenmesini oldukça hızlandırdı. Koronavirüsün ikinci dalgası, Bitcoin’in yükselen enflasyon karşısında bir hedge varlık olarak öne çıkmasına neden oldu.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Alıyor

Bitcoin’in altından daha iyi performans göstermesi ve sınırlı arz gibi altınla benzer birçok özelliğe sahip olması nedeniyle, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e akın ediyor. Bu büyüme ise bir dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale’in elindeki Bitcoin miktarından kolayca görülebilir.

Geçtiğimiz günlerde finansal TV kanalı Real Vision CEO’su Raoul Pal da altın varlığının neredeyse tümüyle Bitcoin ve altın alacağını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala