bitcoinBTC/TRY
733.500,57 TL 1,98%
ethereumETH/TRY
44.782,33 TL 2,21%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.865,05 TL 0,94%
xrpXRP/TRY
13,77 TL 0,31%
usd-coinUSDC/TRY
27,31 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
44.826,34 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,85%
solanaSOL/TRY
531,99 TL 2,64%

Paylaş

Mahkemeden SEC’e Coinbase İçin Bir Hafta Süre

Mahkemeden SECe Coinbase Icin Bir Hafta Sure22

ABD mahkemesi, Coinbase‘in kural koyma dilekçesine yanıt vermesi için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir hafta süre verdi. Mahkeme kararında SEC’in tutumunu netleştirmesi veya neden yanıt vermeyeceklerini açıklaması istendi. Böylece SEC’in Coinbase‘in talebini ilişkin kararını 7 gün içinde vermiş olacak.

Mahkemeden SECe Coinbase Icin Bir Hafta Sure666

SEC’in Coinbase’e Yanıt Vermesi İçin 7 Günü Var

ABD mahkemesi, Coinbase‘in dilekçesine yanıt vermesi için SEC’e bir hafta süre verdi. Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, mevzuat veya yasa düzenlemelerinin yaptırım eylemlerinden önce gelmesi gerektiğini ifade etti. Grewal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, bu nedenle yaklaşık bir yıl önce SEC‘e dilekçe verdiklerini ifade etti. SEC, dün Coinbase’e kayıtsız menkul kıymet borsası işlettiği suçlamasıyla dava açtı. Grewal, “SEC, kural koyma dilekçesini reddetmeseydi, sektöre karşı dava açamayacağını inanıyoruz” dedi.

Coinbase, nisan ayında SEC’in menkul kıymet kurallarını kripto paralara uygulamasına ilişkin mahkemeye gitmişti. Borsa, SEC‘in 2022 yılında yazdığı bir dilekçeye yanıt vermesini talep etmişti. Borsa, SEC’in menkul kıymet yasalarının kripto sektörüne nasıl uygulanacağına ilişkin net olmasını istemişti. SEC‘in mayıs ayında verdiği yanıtta ise herhangi bir kural koymanın yıllar alabileceği ve uygulama eylemlerinin devam edeceği ifade edilmişti. Kurum, kripto sektörü için kural koymaya zorlanmaması gerektiğini savunmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala