Madenciler Borsalara Devasa Miktarda Bitcoin (BTC) Aktarıyor

BitCoin Reuters

Zincir üstü verilere bakıldığında madencilerin, BTC 55.000 dolara dokunduğu için borsalara daha önce hiç görülmemiş miktarda Bitcoin gönderdiğini görülüyor. CryptoQuant tarafından sağlanan verilere bakıldığında, buradaki transferi görmek mümkün.

8zGTnL 5e2814db40df6d7a5a0ad45a5ce963e93a7f96e7211e27848fd7511e97f5db51

Madenciler Bitcoin’leri Borsalara Aktarıyor

Yukarıda paylaştığımız grafik, madencilerin borsalara gönderdiği net para miktarını gösteriyor. Madenci net akışı negatife döndüğünde, borsalara gönderdiklerinden daha fazla varlığı kişisel cüzdanlarına çekiyorlar demektir. Bu tür davranışlar, fiyat konusunda yükselişe geçtikleri ve satın alma baskısı hissettikleri anlamına gelir.

Öte yandan göstergenin pozitif değerleri, madencilerin borsalara çektiklerinden daha fazla Bitcoin gönderdiğini gösteriyor. Bu değerler genellikle aralarındaki satış baskısında bir artış olduğu anlamına gelir.

Normalde, borsalara büyük miktarda varlığın aktarılması, Bitcoin’in fiyatının düşmesine neden olur. BTC borsalardan çekilirse ise de tam tersi bir etki yaratacaktır.

Ancak bu sefer madenci ağ akışlarında ortaya çıkan ilginç bir eğilim var gibi görünüyor. 2017 ve 2021 boğa koşuları sırasında, her ikisi de madenciler zirveyi yakalayamadılar ve ilk fiyat zirvesi civarında erkenden sattılar.

Bitcoin‘in fiyatı 55.000 bin dolara kadar çıktığı için Bitcoin dün çok güçlü bir yükseliş gösterdi. Madenciler burada satış yapmaya başladığından uzmanlara göre kripto paranın yakında bir düzeltme görmesi mümkün.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 507.453,72 TL 2,66%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.216,36 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 20,00 TL 1,17%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.770,96 TL 0,30%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 2,52%
solana
Solana (SOL) 1.353,36 TL 3,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 322,31 TL 0,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 3,76%
Copy link
Powered by Social Snap