bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,273.22 1.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,071.61 0.25%
bnb
BNB (BNB) $ 558.90 1.69%
solana
Solana (SOL) $ 146.14 5.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.502617 0.40%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.470373 3.94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152931 2.44%

KuCoin Saldırısı Kripto Para Tarihinin En Büyük Üçüncü Saldırısı Olabilir

KuCoin Saldirisi Kripto Para Tarihinin En Buyuk Ucuncu Saldirisi Olabilir

Yeni veriler, çalınan miktarın 150 milyon dolar yerine 280 milyon dolar değerinde olduğunu gösterdiğinden, KuCoin borsasının hacklenmesi kripto para tarihinin üçüncü en büyük olayı olabilir.

Yeni toplanan veriler, son zamanlarda KuCoin’in sıcak cüzdanlarını tehlikeye atan bilgisayar korsanlarının, borsa raporuna göre tahmini 150 milyon dolardan fazlasını almış olabileceğini gösteriyor. Güncellenen rakamlar göz önüne alındığında KuCoin hack’i yaklaşık 280 milyon dolar ile tarihin en büyük üçüncü hack’i olacak.

Bilinmeyen bir hacker grubu, popüler kripto para borsası KuCoin’in sıcak cüzdanlarından yararlandı. Platform, çalınan toplam miktarın 150 milyon dolar değerinde çeşitli dijital varlıklara eşit olduğunu bildiren resmi bir açıklama yaptı.

Ayrıca KuCoin, borsanın sigorta fonunun kullanıcılara tamamen geri ödeme yapacağını garanti etti.

Bununla birlikte, popüler kripto para birimi araştırmacısı Larry Cermak’a göre, çalınan miktar önemli ölçüde daha yüksek olabilir. KuCoin ile ilişkili “büyük olasılıkla” cüzdanları inceleyerek , miktarın aslında 150 milyon dolar yerine 280 milyon dolar olduğunu tahmin etti.

Bazı token’ların “dondurulduğunu, çatallandığını ve kara listeye alındığını” kabul etti, ancak ortaya çıkan rakamların aynı olmadığını da sözlerine ekledi. Sonuç olarak Cermak, KuCoin’in çalınan fonları kendi sigorta fonundan gerçekten karşılayıp karşılayamayacağını sorguladı.

Cermak ayrıca kurtarılması muhtemel olan kripto paraların bir listesini sundu – Velo (76 milyon dolar), Tether (22 milyon dolar), Orion (10 milyon dolar), KardiaChain (10 milyon dolar), Ocean Protokol (9 milyon dolar), VIDT Datalink (7 dolar) milyon), NOIA Network (5 milyon $) ve Covesting (600.000 $). Bu, tüm çalınan fonların yaklaşık %50’sine eşittir.

Bu Şimdiye Kadarki En Büyük Üçüncü Kripto Hack’i miydi?

Cermak’ın verileri doğruysa, KuCoin hack’i kripto para birimi alanında bugüne kadarki en büyük üçüncü saldırı olacaktır.

En önemlisi Ocak 2018’in başında geldi. Kurban, Japon dijital varlık borsası Coincheck’ti.

İkinci en büyük hack, belki de en ünlü Bitcoin Japon borsası olan MT.GOX’da meydana geldi. 2014’ün başlarında platform tüm işlemleri askıya aldı, siteyi kapattı ve iflas ilan etti.

2015 yılında kanıt sunan Tokyo merkezli bir güvenlik şirketi tarafından “kayıp Bitcoin’lerin çoğu veya tamamı zaman içinde doğrudan MT.GOX sıcak cüzdanından çalındı.” diye de belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala