Kripto Şirketi Kaiko, Hong Kong’a Taşınma Kararı Aldı

kripto sirketi kaiko hong konga tasinma karari aldidsvdf

Kripto para sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çıkan son haberlere göre; kripto verilerini ICE ve Deutsche Boerse gibi kuruluşlara aktaran Kaiko, Singapur‘da bulunan merkezini Hong Kong‘a taşımak istiyor. Kripto piyasa veri sağlayıcısı şirket, Asya bölgesine yönelik operasyonları hakkında yeni planlamalar içerisinde yer alıyor.

Bunun yanında şirket, kripto para sektörünün düzenleyicilerden geçtiği ve küresel bir merkez haline dönüşmeye başladığı Hong Kong’a göz kırpıyor.

Kaiko, Hong Kong’a Taşınıyor

Kripto para piyasası veri sağlayıcısı Kaiko, şehrin kripto varlık sektörü için küresel bir merkez kurma çabasıyla Asya’daki genel merkezini Singapur’dan Hong Kong’a taşımayı planlıyor. İcra Kurulu Başkanı Ambre Soubiran yaptığı bir röportajda, Hong Kong’un kripto yanlısı politika ekseni ve Paris merkezli şirketin kararına katkıda bulunduğunu söyledi. Kaiko, Deutsche Boerse ve ICE Global Network gibi şirketlere veri sağlıyor.

kripto sirketi kaiko hong konga tasinma karari aldivfdfv

İcra Kurulu Başkanı Ambre Soubiran konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Hong Kong düzenleyici kurumlarından gelen tüm son değişiklikler ve girişimlerle, bunun açıkça olmamız gereken yer olduğunu, sermayenin akacağı yer olduğunu ve söz konusu olduğunda çok fazla çekicilik gördüğümüz yer olduğunu fark ettik.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.613,30 TL 0,99%
ethereumETH/TRY
33.815,11 TL 1,62%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.228,51 TL 0,82%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,77 TL 2,07%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
33.744,49 TL 2,06%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 1,09%
Bağlantıyı kopyala