Immutable X’te Kullanıcılar ETH’lerini Dolar Olarak Çekebilecek

Immutable Xte Kullanicilar ETHlerini Dolar Olarak Çekebilecek

En popüler Blockchain ağlarından biri olan Ethereum, her ne kadar birçok projenin kalbinde yer alsa da verimlilik konusunda pek başarılı değil. Özellikle işlem ücretlerinde sınıfta kalan Ethereum, bu özelliği nedeniyle layer-2 projelerinin oldukça büyükmesine neden oldu. Bu projelerden biri olan Immutable X ise yeni özelliği ile birlikte kullanıcıların ETH’lerini direkt dolar olarak çekmelerine olanak tanıyor.

Immutable X'te Kullanıcılar ETH'lerini Dolar Olarak Çekebilecek

Immutable X, Doları Direkt Banka Hesabına Atmaya Olanak Tanıyor

Popüler Ethereum Layer-2 projelerinden olan Immutable X geliştiricileri, Immutable X’in, kullanıcıların banka hesaplarında Ethereum (ETH) çekimlerinde ABD doları almalarına izin vereceğini açıkladı. Ether offframp, Immutable’daki herhangi bir geliştirici tarafından kullanılabilecek. Geliştiriciler, kullanıcılarının Layer-2 tabanlı Ethereum’u satmalarına ve gelirlerini doğrudan banka hesaplarına yatırılmalarına olanak tanıyacaklar.

Bunun, kullanıcıların ETH varlıklarını doğrudan ABD dolarına çekmesine izin veren Layer-2 uygulamasının ilk örneklerinden biri olduğunu belirtmemizde fayda var. Aktarım sırasında gerçekleşecek olan fiat işlemleri ise kripto ödeme firması Moonpay aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Son olarak bu direkt para çekme hizmetinin şimdilik yalnızca Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve belirli ABD eyaletlerinde kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Konu hakkında konuşan Immutable kurucusu Robbie Ferguson, bu hizmetin kripto topluluğunun merkezi kripto lender’lardan kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir zamanda geldiğini söyledi.

Ferguson bir Twitter mesajında, “Geçtiğimiz 6 ayda başarısız olan merkezi ürünler, merkeziyetsiz mülkiyetin önemini titizlikle açıkça ortaya koydu. Artık herkes ETH’sini alıp banka hesaplarında USD alabilir” dedi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala