Huobi, Çin’den Çekilme Detaylarını Açıkladı

huobi cinden cekilme detaylarini acikladi

Huobi Borsası, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Çin’deki tüm yeni kayıtları durdurduğunu açıklamıştı. Kısa bir süre sonra Huobi cephesinden yeni bir hamle daha geldi. Huobi, Çin’deki tüm hesapları askıya alacağını da ekledi. Kripto varlık alım satım platformu şimdi ise Çinli kullanıcılar için bu hamlelerin ayrıntılarını açıkladı.

Çinli kripto blog yazarı Colin Wu, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Huobi borsasının Çin pazarından çekilmesinin bazı ayrıntılarını aktardı.

Huobi, Çinli Kullanıcıları Kademeli Olarak Yasaklıyor!

Kripto varlıklar, madencilik ve kripto borsaları dahil olmak üzere kripto ile ilgili her şeyi kapsayan yasaklar hakkında Çinli gazeteci ve blog yazarı, Huobi’nin Çin’deki kullanıcılara hizmet sağlamayı durdurmasıyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

huobiden sonra iki madencilik tesisi daha cindeki faaliyetlerini durdurdu

Ortadan kaldırılması gereken ilk durumun mevduat olduğunu belirtiliyor. Kullanıcılar 14 Aralık’tan itibaren belirtilen işlemleri yapamayacak. Ayrıca 31 Aralık’ta Çin yuanı (CNY) ile ticaret durdurulacak. Bununla birlikte Wu paylaşımında bu durumun Çinli olmayan kullanıcıları etkilemeyeceğini özellikle vurguladı.

Ayrıca Çin hükümeti tarafından birkaç yerel kripto borsası, söz konusu davayı takip ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala