Hong Kong, Kripto Ticaretine Yönelik Planlamasını Sağlamlaştırdı

hong kong kripto ticaretine yonelik planlamasini saglamlastirdifvfv

Hong Kong düzenleyicisi, yayınladığı bir istişare raporunda, bireysel yatırımcıların kripto ticaretine yönelik bir adım attı. Bu istişare raporuna göre, bireysel yatırımcılar, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından lisanslanan borsalarda, gerekli önlemler ve koşullar ışığında daha büyük tokenlar işlem yapabilecek. Hong Kong tarafındaki bu planlar 31 Mart tarihinde sona erecek.

Hong Kong’dan Kripto Ticareti ile İlgili Hamle

Hong Kong, kripto para sektöründe ilgi çekici bir merkez olmak amacıyla kripto ticaretine yönelik büyük bir adım attı. kripto hizmet sağlayıcıları için bir lisanslama rejimi oluşturmanın yanı sıra, düzenleyici, lisanslı platformların perakende yatırımcılara hizmet vermesine izin verilip verilmeyeceği ve bu hizmetlerin hangi yatırımcı koruma önlemleri altında sunulması gerektiği konusunda da görüş istiyor.

hong kong kripto ticaretine yonelik planlamasini saglamlastirdisdcad

Önerilen önlemler kapsamında, tokenlar üzerinde durum tespiti yapmak ve bunları izlemek operatörlere kalmış olacaktır. Bu, operatörün alım satım hizmetleri sunduğu her yetki alanında varlığın yasal durumunun değerlendirilmesini içeriyor. Ayrıca, operatörün likiditesine ve kuruluş tarafından yoğunlaştırılmış veya kontrol edilip edilmediğine ilişkin kontroller öneriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.592,84 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
34.067,50 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 4,41%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.959,01 TL 1,75%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala