Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (6-13 Ağustos)

haftanin one cikan nft haberleri 6 13 temmuz

NFT sektörü hemen hemen her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte inceleyelim.

OpenSea’den Fair.xyz’ye Fon Turunda Destek

Blockchain ve kripto sektöründe yapılan yatırımlar artık sıradan bir durum hâlini aldı. Öyle ki her gün milyonlarca dolarlık yatırım yeni projelerin doğmasını sağlarken, gelişen projelere yakın görevi görüyor. Fair.xyz de bu projelerden birisi. Meta, Instagram ve Goldman Sachs‘ın eski mühendisleri tarafından kurulan proje şimdi de arkasına OpenSea‘yi aldı.

opensea engel

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Magic Eden, Bored Ape’e Özel Pazar Yeri İstiyor

Solana sahip olduğu ölçeklenebilirlik performansı ve verimliliği ile Blockchain rekabetinde hızlı adımlarla ilerliyor. Bu noktada ağın öne çıkan NFT platformu Magic Eden da gelişimini sürdürüyor. Yakın zamanda Ethereum entegrasyonunu duyuran platform, bu sefer de popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club için özel bir pazar yeri önerdi.

nft pazar yeri magic eden 130 milyon dolarlik yatirim aldid 1

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

OpenSea NFT Hırsızlığına Karşı Yeni Politikasını Tanıttı

NFT sektörü 2021’in sonu ve 2022’nin başındaki ivmesini kaybetmiş olabilir. Ancak bu durum NFT’lere olan ilgi azaldığı ve sektörün büyümediği anlamına gelmiyor. Bu noktada büyüyen sektör beraberinde dolandırıcı ve saldırganları da getiriyor. Popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea ise yeni hırsızlık karşıtı politikasını Twitter üzerinden duyurdu.

nft 1

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

NFT Platformu Minted, Crypto.com İle Ortaklık Kurdu

Son dönemlerin popüler konularından olan NFT’ler her geçen gün daha geniş kitleler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Cronos Labs tarafından hızlandırılan NFT pazarı Minted, piyasaya sürüldü ve kripto para borsası Crypto.com ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

haftanin one cikan nft haberleri 6 13 temmuzsdf

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Real Madrid ve Barcelona, Metaverse için Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Son zamanlarda NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvuruları artış göstermeye başladı. Bu kez iki İspanyol futbol kulübü olan Real Madrid ve Barcelona, ​​kripto para birimi işlemlerini ve metaverse tekliflerini kapsayan bir ticari marka tescil ettirmek için güçlerini birleştirdi.

Metaverse 3

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
348.975,39 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
24.312,05 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
18,41 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
18,41 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.019,06 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,14 TL 5,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,14 TL 1,69%
cardanoADA/TRY
8,13 TL 0,93%
solanaSOL/TRY
602,35 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala