Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (19-26 Kasım)

ib api p 6288805 37f30d2b a568 421f b746 c6c97e3f8e07 1

NFT sektörü her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte göz atalım.

Yuga Labs, WENEW Projesini Satın Aldı

Yuga Labs her ne kadar en büyük NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club ile adını duyursa da kendisini geliştirmeyi başardı. Şirket CryptoPunks gibi birkaç projeyi de bünyesine katmaya devam etti ve metaverse gibi önemli adımlar da attı. Son olarak da şirket, bugün ünlü sanatçı Mike “Beeple” Winkelmann tarafından ortaklaşa kurulan NFT girişimi WENEW‘i satın aldığını duyurdu.

Cristiano Ronaldo’nun NFT Koleksiyonu 18 Kasım’da Çıkıyor

Manchester United’ın başarılı futbolcusu Cristiano Ronaldo, günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile ortaklık kurdu. Ronaldo ve Binance arasında kurulan ortaklıkla birlikte ünlü futbolcunun ilk NFT koleksiyonunun 18 Kasım’da satışa sunulacağı açıklandı.

GTA’nın Yapımcısından NFT Kararı

Kripto sektörü çok hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye devam ediyor. Aynı zamanda NFT sektörü de gelişme kaydediyor. GTA’nın yapımcısı Rockstar Games, yeni bir hamle yaptı. Söz konusu bu hamle üçüncü taraf sunucu hizmetlerine NFT yasağı getirmesi oldu. Rockstar Games, özellikle ABD merkezli birçok oyun şirketi, bu kararları almaya başladı.

Nike, Web3 Alanında Genişlemeyi Sürdürecek

Spor giyim markası Nike, web3 alanında en başarılı şirketlerden birisi olmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Nike, web3 alanında kendi platformunu oluşturmak için düğmeye bastı. 

Şimdilik beta sürümünde olacak olan ancak ilk dijital koleksiyonunu gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen .Swoosh (“nokta swoosh” olarak ifade ediliyor), Nike hayranlarının sanal öğeler toplamasına ve hatta birlikte yeni içerikler oluşturabilmesine imkan tanıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.517,61 TL 3,09%
ethereumETH/TRY
30.935,69 TL 4,57%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.964,42 TL 3,52%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,43%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala