Grayscale Hisseleri SEC Toplantısı Sonrasında Düştü

grayscale hisseleri sec toplantisi sonrasinda dustu

Bitcoin fonu yönetim şirketi olan Grayscale Investment LLC, kısa bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Bitcoin ETF’si için toplantı yapmıştı. Yapılan toplantı sonrasında taraflardan bir açıklama gelmedi ancak Grayscale’in GBTC hisseleri temel Bitcoin değerinin yüzde 31 altında işlem görerek rekor bir düşüş yaşadı.

Grayscale Hisseleri Bitcoin ETF Toplantısı Sonrası Düşmeye Devam Ediyor

Dünyanın en büyük Bitcoin fonunu yöneten varlık yöneticisi Grayscale, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile toplantı gerçekleştirmişti. Grayscale, düzenlenen toplantı sonrasında bir açıklama yapmazken, şirketin Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) NYSE’de değer kaybetmeye devam ediyor. Bu yılın başlarından itibaren yüzde 41 oranında düşüş yaşayan GBTC hisseleri, Bitcoin’in değer kaybı olan yüzde 34’lük düşüşünü geride bıraktı. Şirket elinde tutmuş olduğu Bitcoin’lerde de değer kaybı yaşamaya devam ediyor.

grayscale hisseleri sec toplantisi sonrasinda dustu 2

Yaşanan bu düşüşün nedeni, Grayscale’in kısa bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Bitcoin ETF’si başvurusundaki ısrarı olduğu söyleniyor. Bitcoin (BTC) yatırım firması Grayscale, 6 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek olan son başvuru tarihinden önce SEC ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda yatırımcılara önemli bir kazanç kapısının açılacağını dile getirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
473.890,67 TL 1,04%
ethereumETH/TRY
32.231,91 TL 1,06%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
15,59 TL 0,14%
binance-coinBNB/TRY
4.726,92 TL 0,94%
xrpXRP/TRY
6,79 TL 1,57%
cardanoADA/TRY
8,93 TL 0,66%
solanaSOL/TRY
874,61 TL 1,70%
binance-usdBUSD/TRY
15,61 TL 0,04%
polkadotDOT/TRY
170,88 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala