Grayscale Cephesinden Filecoin Açıklaması

grayscale cephesinden filecoin aciklamasi

Digital Currency Group çatısı altında çalışmalarına devam eden Grayscale, yeni gelişmelerle gündemde. Grayscale, yaptığı son açıklamada Filecoin’e değindi.

SEC, Grayscale’e Gönderdiği Mektupta Filecoin’e Değindi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) personeli, Grayscale Investments’a bir yorum mektubunda Filecoin’in “federal menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet tanımını karşıladığına” inandığını belirtti. Konu hakkında Grayscale tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere değinildi:

Grayscale, SEC personelinden, tröstün temel varlığı olan Filecoin‘in (FIL) federal menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet tanımını karşıladığına dair görüşünü belirten bir yorum mektubu aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) personeli ayrıca, Grayscale’den Filecoin Trust için yaptığı kayıt beyanının geri çekilmesi talebinde bulundu. Grayscale ise bu tanımlamayı reddetti. Bununla birlikte SEC personelinin bu görüşlerinin komisyonun resmi duruşunu yansıtmama ihtimali de bulunuyor.

grayscale cephesinden filecoin aciklamasi 2

Grayscale açıklamasında, “Grayscale, FIL’in federal menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet olduğunu düşünmüyor ve SEC personeline Grayscale’in pozisyonunun yasal dayanağının bir açıklamasıyla derhal yanıt vermeyi planlıyor.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala