bitcoinBTC/TRY
765.839,89 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
47.321,32 TL 3,07%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.004,29 TL 1,84%
xrpXRP/TRY
14,36 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
47.384,65 TL 3,09%
solanaSOL/TRY
655,45 TL 11,89%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 4,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,14%

Paylaş

Berenberg: SEC, Coinbase’e Karşı Yaptırım Kararı Alacak

Berenberg SEC Coinbasee Karsi Yaptirim Karari Alacak

Alman yatırım bankası Berenberg, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e karşı yaptırım kararı alacağını ifade etti. Banka, Bittrex ve Kraken’e karşı alınan kararların Coinbase‘e yansıtılmasının muhtemel olduğunu söyledi. Coinbase’in gelir kalemleri üzerinden hedef alınacağı bildirildi.

Coinbase Yoneticileri Hakkinda 1 Milyar Dolarlik Iddia2

Berenberg’den Coinbase Açıklaması

Alman bankası Berenberg, kripto para borsası Coinbase ile ilgili analizini yayınladı. Berenberg’e göre şirketin net gelirinin en az yüzde 37’si işlem ücretlerinden, Bitcoin (BTC) dışındaki token ticaretinden ve stake hizmetlerinden elde edildi. Coinbase, ilk çeyrekte 736 milyon dolar net gelir elde etmişti. Analist Mark Palmer, şirketin gelir kaynaklarının muhtemelen SEC tarafından hedef alınacağını ifade etti. Ayrıca Coinbase‘in net gelirinin yüzde 86’sının ABD operasyonlarından geldiğine yer verildi. Borsanın bu durum nedeniyle ABD’den uzaklaşmasının zor olacağı aktarıldı.

Berenberg, Coinbase hisselerini açığa satmanın çok riskli olduğunu, halka açık kısmının yaklaşık yüzde 23’ünün açığa satıldığını ifade etti. Citi de mayıs ayının başlarında Coinbase notunu nötr seviyeye indirdi. Kripto borsası için fiyat hedefi 80 dolardan 65 dolara geriledi. SEC, şubat ayında Kraken’e staking hizmeti nedeniyle 30 milyon dolar ceza vermişti. Kurum, dün Coinbase‘in kripto düzenlemesi için verdiği dilekçeye de resmi yanıt vermişti. SEC‘in yanıtında herhangi bir kural koymanın yıllar alabileceği ve uygulama eylemlerinin devam edeceği aktarılmıştı. Kurum, kripto sektörü için kural koymaya zorlanmaması gerektiğini savunmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala