FTX Şirketlerinde İflas Anında Bilançolarında Milyarlarca Dolarlık Boşluk

ftx sirketlerinde iflas aninda bilancolarinda milyarlarca dolarlik bosluk

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, geçtiğimiz yılın sonlarında iflas başvurusunda bulundu. Şirketin bu ani iflası sonrasında pek çok soru ortaya atıldı. Şirketin mahkeme süreci devam ederken, ortaya çıkan son bilgilere göre, iflas esnasında FTX şirketlerinin milyarlarca dolarlık boşluğu vardı.

FTX Şirketlerinin İflas Anında Bilançolarında 6.8 Milyar Dolarlık Boşluk

Kısa bir süre önce iflas mahkemesinde sunulan bir belgeye göre, artık gözden düşmüş olan Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunun geçtiğimiz Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduğunda bilançosunda 6.8 milyar dolarlık bir açık bulunuyordu.

ftx sirketlerinde iflas aninda bilancolarinda milyarlarca dolarlik bosluk 2

Yapılan dosyalamaya göre bu toplam açığa, FTX.com şirketindeki 10.6 milyar dolarlık açık ve FTX’in ABD operasyonlarını yöneten FTX.US’daki 87 milyon dolarlık açığın da dahil olduğu belirtildi. Bununla birlikte FTX’in kardeş ticaret şirketi Alameda Research 2.6 milyar dolarlık net varlığa sahipken, FTX Ventures’in ise 1.3 milyar dolarlık net varlığının olduğu belirtildi.

Genel toplama bakıldığında FTX şirketler grubunun 4.8 milyar dolarlık varlığa karşı çoğunluğu müşteri alacaklarında olmak üzere 11.6 milyar dolarlık borcu bulunuyordu. Son olarak danışmanlar, verilerin denetlenmediğini ve değişikliklerin olabileceğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.878,35 TL 1,37%
ethereumETH/TRY
33.709,66 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
19,09 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
6.248,87 TL 1,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
8,57 TL 2,57%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
33.615,44 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,29%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,70%
Bağlantıyı kopyala