bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

FTX Krizi ve Uçtan Uca Şifreleme Teknolojisi | David Chaum

Elixxir Kurucu ve CEO’su David Chaum, İstanbul Blockchain Week’te BTC Haber’e konuştu. Etkinlik hakkında görüşlerini bildiren Chaum, Elixxir teknolojisi hakkında merak edilenleri anlattı.

Blockchain Haftası’nı, insanların kriptografi hakkında bilgi sahibi olmasını sağladığı için heyecanlı bulduğunu belirten Chaum, merkeziyetsizlik üzerine de görüşlerini bildirdi.

Chaum, son günlere damgasını vuran FTX krizini de değerlendirdi. İçinde bulunulan emtia piyasalarının borsalardan daha kötü yapılandırılmış olduğunun altını çizen Chaum, bu durumun sonucu olarak da FTX olayının patlak verdiğini kaydetti.

Kurucusu olduğu Elixxir hakkında bilgi veren Chaum, şu ifadeleri kullandı:

“Gezegende çok fazla mesajlaşma ürünü var ve bunlardan bazıları güçlü uçtan uca şifrelemeye sahip olduklarını iddia ettikleri için pazar payı kazandı. Bu nedenle bazı kullanıcılar bu platformlara geçti. XX Network olarak biz, kuantum güvenliğini ve ardından şifre çözmeyi başlattık. Günümüzde mesajların uçtan uca şifrelenmesini kuantumun güvence altına almaması hiç mantıklı değil.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala