FTX, 1 Milyar Dolarlık Yatırım İçin Görüşmeler Yapıyor

ftx 1 milyar dolarlik yatirim icin gorusmeler yapiyor

Kripto para borsası FTX’in kısa bir süre önce yeni satın alımları finanse edebilmek için yatırımcılarla görüşme halinde olduğu iddia edilmişti. Gelen son bilgilere göre FTX, 32 milyar dolarlık değerleme üzerinden 1 milyar dolara kadar yatırım almak için görüşmeler yapıyor.

FTX 1 Milyar Dolarlık Yatırım Almayı Planlıyor

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para borsası FTX’in kısa bir süre önce yeni satın alımları finanse edebilmek için sermaye artışına gideceğini belirtmiştik. Konu hakkında bilgisi olan kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre FTX, 32 milyar dolarlık değerleme üzerinden 1 milyar dolara yakın yatırım almak için yatırımcılarla görüşme halinde.

ftx 1 milyar dolarlik yatirim icin gorusmeler yapiyor 2

FTX’in Ocak 2022’de son sermaye artışına takiben, sabit değerlemede yaklaşan bir yatırım hakkında rapor verilmişti. Mevcut yatırımcılar arasında ise Singapur merkezli Temasek, SoftBank’ın Vision Fund 2 şirketi ve Tiger Global bulunuyor. Kripto piyasalarında yaşanan düşüşler nedeniyle kripto şirketleri zor günler geçirirken, FTX satın alımlara hız vermiş ve BlockFi için satın alma anlaşması imzalayıp, Güney Kore merkezli kripto borsası Bithumb’ın satın alımı için görüşmeler yürütmüştü. Son olarak FTX’in iflas başvurusu yapan kripto borç veren Voyager Digital’in varlıkları için Binance ile birlikte en yüksek teklifi veren şirketler arasında yer aldığı iddia edilmişti.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
337.644,79 TL 2,75%
ethereumETH/TRY
22.696,87 TL 6,87%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,27 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
4.803,76 TL 1,84%
binance-usdBUSD/TRY
18,32 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,20 TL 6,00%
cardanoADA/TRY
7,98 TL 1,65%
solanaSOL/TRY
560,03 TL 3,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,04 TL 3,36%
Bağlantıyı kopyala