FTX, Satın Almalar İçin Sermaye Artırımına Gidiyor

ftx satin almalar icin sermaye artirimina gidiyor

Kripto para borsası FTX, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler ardından bazı sıkıntılı kripto şirketlerine kredi sağlamış ya da sıkıntılı kripto şirketlerini satın alma yolunu izlemişti. Konu hakkında bilgisi olan bir kişinin aktardıklarına göre, FTX satın alımları finanse etmek adına sermaye artışına gidiyor.

FTX, Satın Alımlar İçin Sermaye Artırıyor

Konu hakkında bilgisi olan bir kişinin açıklamasına göre, kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried’in FTX’i perakende odaklı bir anlaşma olarak değerlendirdiği için sermaye artırdığını söyledi. Yapılan bu hamleyle FTX, potansiyel bir satın alma ile paralel olarak sermaye artırıyor. Kişi tarafından yapılan açıklamada, bazıları perakende ticaret platformları işleten şirketler olan birkaçı olası devralma adayını değerlendiriyor. Müzakerelerin şimdilik ön aşamada olduğunu belirten kişi, satın alma görüşmelerinin suya düşmesi durumunda kişiye göre FTX’in yatırım almasını düşürebilir.

ftx satin almalar icin sermaye artirimina gidiyor 2

Kişi, FTX’in bir sermaye artırımı yapması durumunda bu yılın başlarında yatırım aldığı son yatırım turunda olduğu gibi 32 milyar dolarlık değerlemeyi istediğini söyledi. Kripto fiyatlarındaki düşüşler göz önüne alındığında FTX’in bu fiyatı dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise FTX’in rakibi olan Coinbase hisse senetlerinin bu yıl yaklaşık yüzde 70 oranında düşmüş durumda. FTX konu hakkında bir açıklama yapmayı reddetti. FTX.US Başkanı Brett Harrison daha önce borsanın potansiyel satın alma arayışında olduğunu söylemişti. FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, aracı kurum olan Robinhood’un yüzde 7.6 hissesini kişisel olarak satın alarak perakende ticaretle bir bağının olduğunu söyleyelim. Robinhood’un hisse senedi bu iddialar sonrasında günün en yüksek seviyesine ulaştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala