Fransız Milletvekilleri, Kripto Yasa Tasarısının Kurallarını Gevşetecek

fransiz milletvekilleri kripto yasa tasarisinin kurallarini gevsetecekfr

Kripto para sektöründe son dönemde birçok ülke kripto yasa çalışmaları ile yakından ilgileniyor. Son olarak Fransız milletvekilleri, önerilen kripto etkileyici yasa tasarısında kuralları gevşetmeyi kabul etti.

Fransız Milletvekillerinden Kripto Yasa Tasarısı ile İlgili Hamle

Fransız milletvekilleri, ilk olarak mart ayında önerilen ve yerel olarak kayıtlı kripto para birimi şirketlerinin etkileyici pazarlamayı kullanmasını ciddi şekilde kısıtlayacak bir yasa tasarısındaki kısıtlamaları hafifletmeyi kabul etti. Tasarının daha önceki bir taslağı, yalnızca lisanslı kripto şirketlerinin etkileyici pazarlamaya girmesine izin veriyordu. Bununla birlikte, kripto şirketlerinin şu anda düzenleyiciye kaydolması gerekmekle birlikte şu anda hiçbiri Fransa’da lisanslı değil.

fransiz milletvekilleri kripto yasa tasarisinin kurallarini gevsetecekrg

Fransız milletvekilleri Arthur Delaporte ve Stéphane Vojetta’ya göre, revize edilen yasa tasarısı artık yalnızca ülkenin mali düzenleyicisi olan Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) kayıtlı kripto şirketlerinin pazarlama çabaları için etkileyicileri kullanmasını gerektiriyor.

Hatırlatmak gerekirse daha önce Fransız kripto şirketleri için kayıt koşulları, her iki meclisten milletvekillerinden oluşan bir komite tarafından yayınlanan planlar uyarınca Ocak 2024’ten itibaren sıkılaştırılacağını belirtmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.737,63 TL 3,19%
ethereumETH/TRY
37.612,52 TL 2,31%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.190,55 TL 2,18%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,20 TL 0,78%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,31%
staked-etherSTETH/TRY
37.597,01 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,53%
matic-networkMATIC/TRY
17,86 TL 3,05%
Bağlantıyı kopyala