Fed 2022 Toplantı Takvimi Belli Oldu

fed 2022 toplanti takvimi belli oldu1

Son dönemde küresel olarak birçok alanda bir takım ekonomik çalışmalar yürütülüyor. Bunlardan bazıları küresel enflasyon ve kripto para regülasyonlarını da kapsıyor. Konu düzenleyiciler olduğunda ise akla ilk olarak ABD Merkez Bankası (FED) geliyor. Son olarak toplantıları uluslararası olarak takip edilen Fed’in toplantı tarihleri belli oldu.

fed faiz beklenen kararini acikladi

2022’de Gerçekleşecek Fed Toplantılarının Tarihleri

ABD Merkez Bankası (FED), dünya ekonomisi için kilit isimlerin başında yer alıyor. Son olarak Fed tarafından yapılan yayımlanan yazılı açıklamada bu sene Fed’in 7 kez toplanacağı belirtildi. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tarihlerini paylaşan Fed’in sunduğu tarihler ise şu şekilde:

  • 25-26 Ocak
  • 15-16 Mart
  • 3-4 Mayıs
  • 14-15 Haziran
  • 26-27 Temmuz
  • 1-2 Kasım
  • 3-14 Aralık

Bu toplantılarda yapılacak olan açıklamalar arasında yeni faiz kararı ve kripto para regülasyonları gibi önemli konuların aydınlatılması bekleniyor.

Öyle ki 16 Aralık tarihinde Fed’in yeni faiz kararını sizlerle paylaşmıştık. Devam eden toplantılarda da benzeri açıklamaların yapılması beklenirken, stablecoin ile CBDC, enflasyon açıklamaları ve kripto vergileri konusunda yeni raporların yayımlanacağı düşünülüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala