Euler Finance Korsanından Kuzey Kore Adresine Transfer

euler finance korsanindan kuzey kore adresine transfer

2023 yılının şimdiye kadarki en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) saldırısının kurbanı olan Euler Finance yeni gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Euler Finance saldırısını gerçekleştiren bilgisayar korsanı çaldığı fonları iade etmeye başlarken, korsanın gerçekleştirdiği bir transfer dikkat çekti.

Çalınan Fonlardan Kuzey Kore Adresine 100 ETH Transferi

Yaklaşık 200 milyon dolarlık varlığın çalındığı Euler Finance cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanı ya da korsanları çalınan fonların büyük bir kısmını iade etmeyi teklif etse de saldırıyı düzenleyen kişi ya da kişiler çalınan varlıkları transfer etmeye devam ediyor. Blockchain analiz şirketi Chainalysis verilerine göre, çalınan fonlardan 100 Ethereum (ETH) Kuzey Kore bağlantıları bulunan eski bir hack ile bağlantılı olan adrese transfer edildi.

Saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanı, saldırıdaki niyetini açıklamadan Eular Finance’in konuşlandırıcı hesabına 3.000 Ethereum (ETH) transferi gerçekleştirdi. Yazının yazımı esnasında bilgisayar korsanı başka bir transfer gerçekleştirmedi. Bununla birlikte bilgisayar korsanının 100 Ethereum transferinin troll amaçlı mı yapıldığı ya da Euler Finance’in 20 milyon dolarlık ödülünü kabul edip etmediği henüz bilinmiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.619,33 TL 1,31%
ethereumETH/TRY
33.827,54 TL 2,71%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
6.175,71 TL 2,53%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,19 TL 4,07%
cardanoADA/TRY
6,98 TL 2,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
33.699,43 TL 2,64%
matic-networkMATIC/TRY
20,97 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala