Ethereum Ağındaki Aktif Adres Sayıları Düşüşte

Ethereum Ağindaki Aktif Adres Sayilari Düşüşte

Ethereum Blockchain ağı hem NFT hem de DeFi alanında en aktif kullanılan ağlar arasında üst sırada yer alıyor. Birçok açıdan en aktif Blockchain ağı olarak öne çıkan Ethereum, her ne kadar balinalarını ve TVL miktarını artırsa da aktif adres sayılarında düşüş yaşıyor.

Ethereum Ağındaki Aktif Adres Sayıları Düşüşte

Ethereum Ağındaki Aktif Adres Sayısı 2020 Dönemindeki Konuma Geriledi

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş, ağların performansına da etki etmiş durumda. Öyle ki 2021’in sonunda zirve yapan Ethereum aktif adresleri, son 2 aydır hızla azalmaya devam etti. Bu, başka bir toparlanma gerçekleştirmeden önce Ethereum fiyatının 1.000 doların altına düştüğü piyasa çöküşünün bir sonucu olarak da görülüyor. 

Blockchain verilerini takip eden The Block verilerine göre, Ethereum ağındaki aktif adreslerin yedi günlük bazda düştüğünü gösteriyor. Bu aktif adresler, boğa piyasasının tamamen çiçek açtığı Haziran 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Aktif adreslerdeki artış, o zamana kadar gördüğü muazzam başarı nedeniyle dijital varlığa giren yeni yatırımcılara bağlandı.

Diğer taraftan kripto varlığın fiyatı düşmeye başlamasıyla aktif adreslerin de düşüşe geçmesi doğal bir durum olarak algılanıyor. Bunu takiben, yatırımcılar daha fazla kayıptan kaçınmak için fonlarını hareket ettirmeye çalışırken aktif adreslerde bir artış oldu. Bununla birlikte, satışlar azaldığından, aktif adreslerin sayısı da bir düşüş yaşadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala