Endonezya, Vatandaşların Kripto Borsalarını Yönlendirmesini İstiyor

endonezya vatandaslarin kripto borsalarini yonlendirmesini istiyoras

Endonezya Ticaret Bakanlığı, kripto borsalarının, yönetim kurulu ve komisyon üyelerinin üçte ikisinin Endonezya vatandaşı olmasını ve ülkede ikamet etmesini gerektiren yeni bir kural yayınlayacağını açıkladı. Bakanlık tarafından yayınlanan belgeye göre, kripto borsalarının müşteri fonlarını depolamak için üçüncü bir taraf kullanmasına ve borsaların depolanan kripto varlıklarına yeniden yatırım yapmasına da yasak getirilecek.

Endonezya’da Kripto Borsaları için Yeni Kurallar Gündemde

Endonezya’daki düzenleyiciler, kripto para borsalarının çoğunlukla vatandaşları tarafından yönetilmesini gerektiren yeni bir kural getiriyor. Ülkenin ticaret bakanlığı ve emtia vadeli işlem ticareti düzenleme kurumundan yetkililer Jakarta’daki bir parlamento oturumunda , yeni kuralın kripto ticaret platformlarındaki yöneticilerin ve komisyon üyelerinin en az üçte ikisinin ülkede ikamet eden Endonezyalı olmasını gerektireceğini söyledi.

endonezya ucakla kac saat

Bappebti başkan vekili Didid Noordiatmoko meclis oturumunda, kurulun üçte ikisinin ülkede yaşayan ve Endonezyalı olmasının, borsada bir sorun olduğunda üst yönetimin kaçmasını engelleyebileceğini açıkladı. Ticaret Bakanı Yardımcısı Jerry Sambuaga, gazetecilere verdiği demeçte, yeni kurallarla ilgili şunları söyledi:

Biz, borsalara dikkatsizce izin vermek istemiyoruz, bu yüzden sadece gereksinimleri karşılayan ve güvenilir olanlar ülkede kalacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.881,43 TL 1,22%
ethereumETH/TRY
24.772,83 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
18,29 TL 0,37%
usd-coinUSDC/TRY
18,31 TL 0,59%
bnbBNB/TRY
4.950,14 TL 0,81%
binance-usdBUSD/TRY
18,31 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
7,40 TL 6,13%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,35%
solanaSOL/TRY
586,87 TL 0,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala