bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,048.16 1.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,069.52 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 560.03 0.25%
solana
Solana (SOL) $ 143.19 0.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.517305 3.18%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481891 1.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153885 0.71%

En Çok Ziyaret Edilen Kripto Borsaları – Ağustos 2021

en cok ziyaret edilen kripto borsalari agustos 2021

Kripto paralara olan ilginin artması, doğrudan kripto varlık işlem platformlarında da trafiğin artmasında etkili oluyor. Her ay kripto borsalarının trafik verilerini açıklayan ICO Analytics, Ağustos 2021’in karnesini çıkardı. Ağustos ayında en çok ziyaret edilen kripto borsaları hangileri oldu?

En Çok Ziyaret Edilen Kripto Borsaları – Ağustos 2021

ICO Analytics tarafından yayınlanan SimilarWeb Ağustos 2021 verilerine öre, kripto borsalarındaki aylık trafik yüzde 27 oranında arttı. Veriler ışığında, en çok ziyaret edilen kripto borsası yine Binance oldu. Binance, ağustos ayı boyunca 166 milyon ziyaret aldı ve temmuz ile karşılaştırıldığında trafiğini yüzde 23 oranında artırdı.

Listenin ikinci sırasında ise 68 milyonluk trafikle Coinbase yer aldı. Coinbase’in trafiği de bir önceki aya göre yüzde 28 arttı.

FTX ise ziyaretlerini yüzde 56 artırmayı başardı ve ay boyunca 22 milyon ziyaret aldı. FTX’i, 21 milyon ile PancakeSwap takip etti. PancakeSwap da trafiğini yüzde 31 artıran borsalardan biri oldu.

Listenin beşinci sırasında ise yüzde 27’lik artış ve 19 milyonluk ziyaretle Bybit konumlandı.

İlk 20’ye baktığımızda Türk borsası Paribu’nun da trafiğinin yüzde 109 oranında arttığını görüyoruz. Paribu, bu artışla ve 6 milyonluk ziyaretçi sayısıyla ondördüncü sırada konumlandı.

İlk 20’de, trafiği gerileyen tek borsa Uniswap oldu. Ağustos 2021 boyunca 8.1 milyon ziyaretçi ağırlayan Uniswap’ın trafiği, Temmuz 2021’e göre yüzde 8 azaldı. Bu arada Uniswap, kısa süre önce SEC’in soruşturma açtığı kripto borsası olarak gündeme geldi. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için haberimize göz atabilirsiniz.

En çok ziyaret edilen kripto borsaları listesi aşağıdaki gibi:

en cok ziyaret edilen kripto borsalari agustos 2021 2

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala