FTX Borsası, NFT Dünyasına Girdi

ftx borsasi nft dunyasina girdi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımlarıyla adından söz ettiren FTX borsası, yeni bir haberle gündeme geldi. FTX borsası bu kez NFT platformuyla adından söz ettirmeyi başardı. Konuyla ilgili açıklama FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından gelirken, borsanın sahip oldyğy FTT token’ı da rekor ile adından söz ettirdi.

FTX Borsası NFT Platformunu duyurdu

FTX Borsası için NFT duyurusu, FTX CEO’sundan geldi. Bankman-Fried, attığı tweette ‘Kendi NFT’lerinizi’ yapın sözleriyle duyuruyu gerçekleştirdi. Ayrıca paylaşımda duyurunun bağlantısını verdi. Eke de örnek olarak bastığı bir NFT’yi ekledi.

Tüm NFT’lerin ETH ve SOL çapraz zincirinde olacağını söyleyen CEO, yatırma ve çekme işlemlerinin de önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacağına dikkat çekti. Kullanıcılar, dış kaynaklı NFT’leri de buradaki hesaplarına yatırabilecek. Aynı zamanda FTX.US, hem Amerikalı hem de ABD dışındaki müşteriler tarafından kullanılabilecek.

Atılan bu adım, borsanın son aylarda günlük işlem hacimlerinin arttığını gören OpenSea ve Rarible gibi NFT odaklı platformların yanı sıra dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile rekabetini güçlendiriyor.

Bu arada hemen hatırlatalım, aslında FTX’in ABD ve küresel siteleri daha önceden de NFT pazaryeri içeriyordu. Fakat, kullanıcıların kendi tokenlarını basmasına izin vermiyordu. NFT’leri listelemek için içerik oluşturucuların borsa ile iletişime geçmesi gerekiyordu.

Temmuz ayında FTX, 900 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 18 milyar dolar değerine ulaşmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 423.880,41 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.107,40 TL 5,22%
cardano
Cardano (ADA) 21,81 TL 9,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.902,06 TL 7,18%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 10,65 TL 6,87%
solana
Solana (SOL) 1.496,94 TL 24,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,37 TL 9,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 268,74 TL 6,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,24%
Copy link
Powered by Social Snap