El Salvador Başkanı’ndan Bitcoin için “En Güvenli An” Yorumu

el salvador baskanindan bitcoin icin en guvenli an yorumu

Son günlerde kripto para dünyası Bitcoin’in (BTC) yaşadığı büyük düşüş ile birlikte oldukça zor bir dönemden geçiyor. Ancak El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele, yaşanan düşüşü bir alım fırsatı olarak görüyor ve bu seviyelerin en güvenli seviyeler olduğunu düşünüyor.

El Salvador Başkanı Twitter üzerinden şu ifadelere yer verdi:

“Çoğu kişi fiyat yükseldiğinde girer, ancak satın almak için en güvenli ve karlı an, fiyatın düştüğü zamandır. Bu roket bilimi değil. Öyleyse McDonald’s maaşınızın bir kısmını Bitcoin’e (BTC) yatırın.”

el salvador baskanindan bitcoin icin en guvenli an yorumu

El Salvador Başkanı’ndan Alım Fırsatı Yorumu

Kripto para piyasası genelde bu tarz düşüşlerde panik satışı yapar ve fiyat buna endeksli bir biçimde daha fazla düşer. Ancak kripto destekçisi bazı yatırımcılar, bu tür düşüş zamanlarını bir alım fırsatı olarak görüyorlar. El Salvador ise bu tür yatırımcıların yolundan gidiyor. Öyle ki El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul etmesinden bu yana ülke, her düşüşte Bitcoin (BTC) alımı yapmayı sürdürüyor. Bu da El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin paylaşımındaki düşüncesini gerçeğe taşıdığını gösteriyor.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin (BTC) 34.338 dolardan alıcı bulduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala