bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,534.29 0.72%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,143.14 3.12%
bnb
BNB (BNB) $ 562.81 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 145.27 5.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.496131 2.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.468858 3.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15452 1.77%

Digital Currency Group, Likiditeyi Korumak için Harekete Geçiyor

digital currency group likiditeyi korumak icin harekete geciyoraee

Sektör genelinde yaşanan olumsuzlar birçok şirketi etkiledi. Genel olarak bu olumsuz durum içerisinden en az hasar ile çıkmak isteyen kripto para odaklı şirketler başta bünyesindeki çalışanlarını çıkarmaya başladı. Kısa süre önce Digital Currency Group, geçen yıl başlattığı varlık yönetimine odaklanan yan kuruluşu HQ Digital’i kapatma kararı almıştı. Bu kez Digital Currency Group, likiditeyi korumaya çalıştığı için üç ay boyunca temettü ödemelerini durdurduğunu açıkladı.

Digital Currency Group, Likiditeyi Korumak için Dağıtımını Durdurdu

Digital Currency Group (DCG), hissedarlarına likiditeyi korumaya çalıştığı için üç ayda bir temettü ödemelerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu söyledi. Bunun yanında Digital Currency Group konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

verrddigital currency group likiditeyi korumak icin harekete geciyor

Faaliyet giderlerini azaltarak ve likiditeyi koruyarak bilançomuzu güçlendirmeye odaklanıyor.

Bunun yanında şirketin mali sorunları, alacaklılara 3 milyar dolardan fazla borcu olduğu bildirilen yan kuruluşu kripto komisyoncusu Genesis Global Trading’in sıkıntılarından kaynaklanıyor ve DCG ayrıca portföyündeki bazı varlıkları satmayı düşünüyor. Müşteriler, 16 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurduktan sonra şu anda Genesis’ten para çekemiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala