Defiance, NFT Odaklı Bir ETF Başlattı

defiance nft sirketlerini takip edecek bir etf baslatti

Kripto varlık şirketleri her geçen gün yeni bir adımla gündeme geliyor. Bir haber de Defiance cephesinden geldi. Bloomberg’e göre Defiance NFT ETF, Coinbase gibi NFT firmalarının endekslerini izleyecek.

Defiance NFT ETF ile Gündemde

Defiance NFT ETF’si ile sektörü yakından takip edecek. Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ), Blockchain ve NFT ile ilgili şirketleri yakından izleyecek. Konuyla ilgili konuşan Defiance ETF’lerin CIO’su Sylvia Jablonski, “Fon, yatırımcıların yalnızca dijital dünyanın hızlı büyüyen Blockchain teknolojisi yönüne değil, aynı zamanda NFT dünyasında yer alan şirketlere erişmeleri için de harika bir yol. Bu endeksteki şirketler, Web 3’ün oluşturulmasında kilit oyunculardır.” dedi.

defiance nft sirketlerini takip edecek bir etf baslatti 2

Söz konusu fonun en üst pozisyonları Coinbase, Silvergate Capital ve Birfarms gibi önde gelen kripto şirketleriyle dolu.

Coinbase, borsa olarak sektörde önemli bir oyuncu olmasına rağmen, bu yıl ekim ayından itibaren NFT sektörüne de girdi. Şirket, Coinbase NFT platformunu duyurduktan 48 saat sonra 1,4 milyon kayıt aldı.

Jablonski, NFT’leri Bitcoin’in 10 yıl önceki hali olarak değerlendiriyor. Ayrıca NFT’leri özel bir kulüp üyeliğini temsil ettiğini söyleyen Jablonski, bunun sosyal bir etkileşim anlamına da geldiğine dikkat çekiyor.

Son olarak fonun, yüzde 0,65’lik bir yönetim ücreti içerdiğini de söyleyelim. Bu, yatırımcıların yatırdığı her 1.000 dolar için 6,5 dolar alınacağı anlamına geliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala