Çin’in Uyarılarına Rağmen Ülkedeki NFT Toplulukları Büyüyor

cinin uyarilarina ragmen ulkedeki nft topluluklari buyuyor

Kripto para birimlerine karşı uyguladığı sert düzenlemelerle bilinen Çin, son olarak NFT konusunda da kişileri uyarmıştı. Çin hükümetinin bu uyarılarına rağmen ülkedeki NFT toplulukları katlanarak büyümeye devam ediyor.

Çin Vatandaşları NFT’lere Yoğun İlgi Gösteriyor

2021 yılında her şeyi kapsayan kripto yasağı sonrasında Çin’in kripto para birimlerini finans sistemine dahil etmek istemediği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bununla birlikte dünyadaki en büyük ikinci ekonomik olan Çin, NFT’ler hakkında bazı uyarılarda bulunmuş olsa da NFT özelinde belirli bir düzenleme ya da yasaklar dizisini uygulamaya sokmadı.

cinin uyarilarina ragmen ulkedeki nft topluluklari buyuyor 2

Çin hükümetine ait bir gazete olan Huaxia Times tarafından yapılan bir habere göre, ülkede NFT alım satımının yapıldığı 500’ün üzerinde platform bulunuyor. Habere göre pek çok ikincil piyasanın spekülatif bir plan olarak çalışıldığı belirtilirken, alandaki olağanüstü büyüme göreceli olarak ülkedeki düzenleme eksikliğine bağlandı. Haberde ikincil piyasalarda bulunan pek çok NFT koleksiyonunun “düşük kaliteli” olduğu dolayısıyla ülkede NFT alanında yapılacak bir düzenleyici gözetimin netleşmesi durumunda piyasaların kolayca çökebileceği iddia edildi. Ayrıca Çin’de bulunan NFT’lerin kripto para birimlerine bağlı olmadığını belirtmekte yarar var. Bunun yerine ülkede NFT’ler için belirlenen standartlar kullanılıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala