Çin, NFT Pazaryerleri Hakkında Uyarı ve Rehberlik Yayınladı

cin bayrak reu 1487525

Birçok ülke Blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Özellikle kripto para birimlerine karşı olan sert tavrı ile gündeme gelen Çin de Blockchain teknolojisi ve NFT’ler ile yakından ilgileniyor. Son olarak Çin Yüksek Halk Savcılığı, NFT‘ler hakkında bir dizi uyarı ve görüş yayınlayarak, ülkenin NFT piyasalarının oluşturduğu riskleri vurguladı. Bunun yanında gelişmekte olan varlık için yeni mevzuata ihtiyaç duyulduğunu da belirtti.

Çin’den NFT Pazaryerleri Hakkında Uyarı

Çin’deki mevcut NFT pazarı henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu biliniyor. Bunun yanında NFT sektörü standartlarından ve hükümet düzenlemelerinin de henüz tam olarak oturmadığı da bilinen bilgiler arasında yer alıyor. Wang Xia-fen, Çin’de NFT ticaretinin fiyat manipülasyonu, yasa dışı bağış toplama, dolandırıcılık ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda finansal ve sosyal risk oluşturduğunu yazdı. 

cin nft pazaryerleri hakkinda uyari ve rehberlik yayinladir

Wang, piyasadaki bazı sözde NFT’lerin sahte olduğunu ve blok zincirlerinde basılmadığını belirtti. Risklere rağmen Wnag, mayıs 2022’de kültüre dayalı dijital varlıkların ticareti için düzenlenmiş bir piyasa öngören bir Danıştay dosyasına atıfta bulunarak, NFT’lerin ülkenin blockchain teknolojilerindeki ve dijital ekonomideki gelişmeleri artırma potansiyelini kabul etti.

Bununla birlikte, Çin savcıları, daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu ekleyen son makaleye göre, spekülasyonun kontrolsüz bir şekilde devam ettiği bir yeraltı ikincil NFT piyasasının ortaya çıktığını kaydetti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala