bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,313.23 4.30%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,077.55 4.95%
bnb
BNB (BNB) $ 553.48 4.97%
solana
Solana (SOL) $ 138.95 3.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.491116 7.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457032 6.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152602 6.74%

Çin Fintech Devi Antgroup, Yeni Blockchain Girişimi AntChain’i Başlatıyor

cin fintech devi antgroup yeni blockchain girisimi antchain i baslatiyor

Çin e-ticaret devi Alibaba Group’un fintech kolu ve mobil ödeme şirketi Alipay’ın üst kuruluşu olan Ant Group, yeni blockchain markasını başlattı.

“AntChain” olarak adlandırılan teknoloji markası, OpenChain de dahil olmak üzere şirketin blockchain tabanlı çözümler öneren kuruluşu olarak öne çıkıyor.

AntChain, nakliye ve sınır ötesi havaleler de dahil olmak üzere 50’den fazla kullanım durumunu destekliyor ve günde 1 milyar kullanıcı hesabını destekleme ve işlem gerçekleştirme yeteneğine sahip olduğunu iddia ediyor.

Ant Group başkan yardımcısı Geoff Jiang, “AntChain markasının lansmanı ile blockchain özellikli endüstri dönüşümlerinin hızlanmasına katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Markanın küçük ve orta ölçekli işletmeler de dahil olmak üzere müşteriler için “somut değer” yaratmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Bu haber, Ant’in hem Hong Kong hem de Şangay borsasında ilk halka arz (IPO) planlarını açıklamasından sadece bir hafta sonra geldi. Ant, son finansman turunda 150 milyar dolar değerinde ve şimdi ikili halka arz yoluyla 200 milyar dolarlık bir değerleme arayışında.

Ant Group, 2015 yılından bu yana blockchain araştırma ve geliştirmesine “önemli ölçüde” yatırım yapıyor. Bugün, grup aynı zamanda kurumsal müşterilerinin blockchain çözümlerini %90 daha hızlı yani “bir saat içinde” dağıtmalarına yardımcı olan “AntChain İstasyonu”nu başlattı.

Ant’s Alipay ayrıca Çin’in resmi dijital para birimi ile ilgili projeler üzerinde çalışıyor. Yaygın olarak dijital yuan distribütörü olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala