Bundle, 2021 Yılının Olaylarını NFT Haline Getirdi

bundle 2021 yilinin olaylarini nft haline getirdi

2021 yılının en popüler kavramlarından biri NFT oldu. Birçok kurum ve kuruluş, kendi NFT’leriyle basında geniş yer buldu. Buna dünyaca ünlü giyim markaları da dijital yayınlar da dahil. Türkiye’de de NFT yakından takip edilen bir sektör oldu. Son olarak Bundle, 2021 yılında yaşanan dikkat çekici olayları NFT koleksiyonu haline getirdi.

Bundle NFT Koleksiyonu ile 2021’e Veda Etti

2021 yılında hem dünyada hem de ülkemizde birçok önemli olay yaşandı. Bu önemli olaylar Bundle’ın koleksiyonunda NFT haline geldi. Bundle yeni koleksiyonunu yılbaşı kartı konsepti şeklinde yayınladı. 2021 yılına gülümseyerek veda etmeyi amaçlayan projede, birçok önemli olay dikkat çekiyor.

bundle 2021 yilinin olaylarini nft haline getirdi 2

Yılı benzersiz derlemelerle kapatmayı adet haline getiren popüler haber uygulaması Bundle, bu yıl da 2021’in önemli olaylarını paylaşılabilir yılbaşı kartı konseptli bir NFT koleksiyonu haline getirdi. Geleneksel yılbaşı tebrik kartı konseptinin ironik bir versiyonu diyebileceğimiz 2021 Hatıra Kartları, çoğunlukla 2021’in başımıza sardığı olumsuz olayları ve birkaç yüz güldüren anı ölümsüzleştiriyor.

Koleksiyonda 2021’in iz bırakan olayları ve en çok okunan haberleri yer alıyor. Bundle’dan gelen bilgiye göre, proje aslında bir “Beğendiğini seç ve paylaş” mekanizması ile çalışıyor.

bundle 2021 yilinin olaylarini nft haline getirdi 3

Proje kapsamında üretilen kartların 21 adetlik edisyonlar şeklinde NFT haline getirildiğini söyleyelim. Bu koleksiyon OpenSea’de mink edildi. Yani, söz konusu eserlere sahip olmak isteyenlerin Bundle’ın OpenSea hesabını ziyaret etmesi yeterli.

20 ülkeden 22 farklı kategoride 13 binden fazla kaynak ile kullanıcılara kişisel haber akışı oluşturma imkanı sunan Bundle’da yılda 500 milyondan fazla içerik tüketiliyor.

Koleksiyon için açılan mikro siteye buradan gidebilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.892,49 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
34.954,45 TL 1,90%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.723,47 TL 2,18%
cardanoADA/TRY
10,27 TL 1,67%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
815,03 TL 2,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,24%
Bağlantıyı kopyala