Bu Yıl Bitcoin’de PayPal’dan Daha Fazla İşlem Gerçekleştirildi

2021de bitcoin paypaldan daha fazla islem gerceklestirdi

Blockdata’dan alınan verilere göre, Bitcoin ağında bu yıl PayPal‘dan daha fazla dolar değeri işlendi. Şirket, PayPal’ın yanında Mastercard ve Visa ağlarında yapılan işlem hacimlerini de mercek altına aldı. Bitcoin, henüz onların önüne geçmiş değil.

Bitcoin’deki İşlem Sayısı PayPal’ı Geçti

2021 yılında şimdiye kadar, Bitcoin‘de çeyrek başına tahmini ortalama 489 milyon dolar işlem yapıldı. PayPal’da ise bu, 302 milyar dolar seviyesinde. Mastercard’a baktığımızda miktarın ortalama 1,8 trilyon dolar, Visa’da ise 3,2 trilyon dolar olduğunu görüyoruz.

2021de bitcoin paypaldan daha fazla islem gerceklestirdi 2
Kaynak: Blockdata

Blockdata tarafından yayımlanan rapora göre, Bitcoin‘deki işlem sayısı PayPal‘dan yüzde 62 daha fazla. Bitcoin bu açıdan Mastercard‘ın yüzde 260, Visa’nın ise yüzde 530 gerisinde. Bunlar oldukça önemli artışlar. Diğer yandan ekosistemdeki gelişmelerle birlikte BTC’nin kullanımındaki artış, P2P ağının gelecekte daha fazla dolar değeri işlemesinde etkili olabilir.

Raporda şu sözlere yer veriliyor:

Lightning Network‘teki düğüm sayısı, bu düğümler arasındaki kanal sayısı ve bu kanallardaki Bitcoin miktarı gibi herkese açık tüm istatistikler katlanarak büyüyor. Önümüzdeki on yıllar boyunca bunu yapmaya devam ederlerse, Bitcoin ağının diğer finansal ağların bazılarından daha fazla işlem gerçekleştirmesi mümkün”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala