bitcoinBTC/TRY
1.121.018,46 TL 1,41%
ethereumETH/TRY
60.484,81 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
6.623,65 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
17,74 TL 0,28%
solanaSOL/TRY
1.767,94 TL 0,31%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
60.503,89 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,33%

Paylaş

BTC’nin hisse senedi piyasalarıyla arası açıldı

btc 34

Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki korelasyon azalmaya devam etti.

İsrail ve Filistin arasında gerçekleşen çatışmalar, piyasaları etkilemeyi sürdürdü. Lider kripto para Bitcoin son iki yıl içindeki en büyük çatışmasını yaşamaya devam etti.

Piyasaların dikkati, Fed’in 1 Kasım’da yapacağı toplantıdan çıkacak sonuca odaklanmış durumda. Faiz oranlarına ilişkin bir değişikliğin, tek başına kısa vadeli bir volatiliteye neden olabileceği kaydedildi.

Enflasyon oranları, piyasaların beklentilerini defalarca kez aşmasına rağmen Bitcoin, bu duruma aldırış etmedi.

CME Group’un FedWatch Tool’undan elde edilen veriler, piyasaların Fed’in faiz oranlarında bir değişiklik beklemediğini gösterdi.

Finansal yorumların yer aldığı The Kobeissi Letter, önümüzdeki haftanın önemine dikkat çekti.

The Kobeissi Letter, S&P 500’de meydana gelebilecek bir düzeltmenin ardından Bitcoin fiyatının artabileceğini belirtti. Ek olarak, Bitcoin’in düşen hisse senetleri korelasyonunun da test tabi tutulabileceğini vurguladı.

En büyük 500 ABD şirketinin hisselerini esas alan S&P 500, geçtiğimiz ay yaklaşık olarak yüzde 4 oranında değer kaybı yaşadı.

Araştırma şirketi Santiment, Bitcoin ve hisse senedi korelasyonunun azaldığını doğrularken ayrıca tüm bu yaşananların kripto paralar için boğa piyasasının geri döndüğüne dair bir işaret olduğunun altını çizdi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala