Brevan Howard Kripto Fonu İçin 1 Milyar Dolardan Fazla Yatırım Aldı

brevan howard kripto fonu icin 1 milyar dolardan fazla yatirim aldi

Kripto para piyasasında yapılan yatırımlar ekosistemin gelişmesinde oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde 6.8 milyar dolarlık Virginia emeklilik fonu, kripto kredi piyasalarına yatırım yaparak getirisini artırmak istediğini belirtmiştik. Bu kez Jersey merkezli hedge fon yönetim şirketi Brevan Howard, kripto fonu için 1 milyar dolardan fazla yatırım aldı.

Brevan Howard Kripto Fonu İçin Yatırım Aldı

Brevan Howard Asset Management’ın dijital varlık yan kuruluşu BH Digital için 1 milyar dolarlık yatırım aldı. Şirket, daha fazla yatırım kabul edeceğini açıkladı.

Eylül 2021’de piyasaya sürülen BH Digital, kripto piyasası için toplam 1,5 milyar dolarlık bir kapasiteye sahip; şu anda likidite eksikliği şirketin fonlarının tamamını dağıtmasını engelliyor.

brevan howard kripto fonu icin 1 milyar dolardan fazla yatirim aldi

Yönetimi altında 23 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan Avrupa hedge fon yönetim şirketi Brevan Howard Asset Management, kripto konusunda çalışmaya ve bu ekosistem için yatırım yapmaya devam ediyor.

BH Digital, kripto pazarının çöküşünde yalnızca yüzde 4-5’lik bir kayıp yaşadığını bildiriyor.

BH Digital, devlet varlık fonları, emeklilik fonları, vakıflar ve bağışlar gibi yatırımcılarına kripto konusunda yardımcı oluyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse, ilk merkeziyetsiz veri deposu Space and Time Framework Ventures önderliğindeki yatırım turundan 10 milyon dolar toplamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala