bitcoinBTC/TRY
766.415,56 TL 3,65%
ethereumETH/TRY
47.375,60 TL 3,29%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.962,90 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
14,32 TL 1,37%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
47.480,59 TL 3,52%
solanaSOL/TRY
649,69 TL 11,28%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 4,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,58%

Paylaş

Fairfax County’den Kripto Fonlarına 70 Milyon Dolarlık Yatırım

fairfax countyden kripto fonlarina 70 milyon dolarlik yatirim

Kripto para sektörüne yapılan yatırımların büyüklüğü hızla artıyor. Bu açıdan kriptodaki yatırım fonları önemli bir konumda yer alıyor. Piyasanın gelişmesine katkı sağlayan fonlara, yatırım yapanların sayısı da artıyor. 6.8 milyar dolarlık Virginia emeklilik fonu, kripto kredi piyasalarına yatırım yaparak getirisini artırmak istiyor.

Fairfax County, Kripto Fonlarına Yatırım Yapıyor

Financial Times’a göre Fairfax County’nin 6,8 milyar dolarlık emeklilik fonu Fairfax County Retirement Systems, iki kripto getirisi tarım fonuna 70 milyon dolarlık yatırım yapmak için onay aldı.

fairfax countyden kripto fonlarina 70 milyon dolarlik yatirim

Virginia emeklilik fonu, Parataxis Capital’in dijital getiri fonuna ve VanEck’in yeni finans gelir fonuna 35 milyon dolarlık yatırım yaptı. Kripto varlıklara likidite sağlayan yatırımcılar için gelir sunan bu şirketler büyümeye devam ediyor.

Fairfax County Retirement Systems, baş yatırım yetkilisi Katherine Molnar tarafından yönetiliyor.

Molnar, birçok piyasa katılımcısının iflas ettiğini ya da bu işe bıraktığını, bu yüzden verim çiftçiliği sektöründeki potansiyel getirilerin çekici olduğunu söyledi. Molnar, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Hala likidite sağlamaya istekli olanlar, makul kâr arayanlar için daha cazip getiriler elde edebiliyorlar.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, Launch House Web3 odaklı 10 milyon dolarlık fon başlattığını duyurmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala