Bored Ape NFT’leri Çalındı, OpenSea NFT’leri Dondurdu

bored ape nftleri calindi opensea nftleri dondurdu

En popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club, bir hırsızlık haberiyle gündeme geldi. Yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki koleksiyonun hacklendiği açıklandı. OpenSea de bu konuda aksiyon aldı ve NFT’leri dondurdu. Bu süreçte 15 Bored Ape NFT’si çalındı.

Bored Ape NFT’leri Çalındı, OpenSea Harekete Geçti

Son zamanların en popüler kavramlardan biri olan NFT’leri bu kez bir çalıntı haberiyle gündemde. Sanat galerisi sahibi Todd Kramer, yaptığı bir açıklamada sıcak cüzdanından NFT koleksiyonunun çalındığını söyledi. Bu açıklamanın ardından OpenSea harekete geçti ve yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunu dondurdu.

bored ape nftleri calindi opensea nftleri dondurdu 2

Kramer’in çalınan NFT‘leri arasında 8 Bored Ape, 7 Mutant Ape ve 1 Clonex NFT’si çalındı. DappRadar’a göre bu çalınan NFT’lerin toplam değeri yaklaşık 2 milyon dolar seviyesinde.

Kramer ayrıca bundan sonra tüm varlıklarını güvende tutmak için soğuk cüzdan kullanmaya başlayacağını da söyledi.

NFT’ler 2021 yılı boyunca değer kazandı ama diğer yandan da bilgisayar korsanlarının açık hedefi haline geldi. Mart ayında, Nifty Gateway pazarından siber hırsızlar tarafından on binlerce dolar değerinde NFT çalındığı açıklanmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala