BlockFi, Bitcoin Makinesi Destekli Krediler Verecek

blockfi bitcoin makinesi destekli krediler verecek

Geçtiğimiz aylarda iflas başvurusunda bulunan BlockFi, iflas sürecini çözmek için yeni yollara başvuruyor. Son olarak BlockFi kredi pazarlığı yapıyor.

BlockFi, Bitcoin Madenciliği İle Kredi Sunacak

İflas eden kripto borç verme platformu BlockFi, konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre, 68.000 Bitcoin madencilik makinesi tarafından desteklenmiş olan 160 milyon dolarlık kredi sağlayacak.

blockfi bitcoin makinesi destekli krediler verecek 2

Kaynaklar, Kasım 2022’de alacaklılara karşı koruma başvurusunda bulunmuş olan Jersey City, krediler için ihale sürecini geçtiğimiz ay başlattı. Aktarılanlara göre, kredilerin bir kısmı hali hazırda temerrüde düşmüş durumda ve Bitcoin madencilik ekipmanlarının mevcut fiyatı dikkate alındığında kredilerin teminatlandırılmadığı görülüyor.

FTX, Three Arrows Capital ve BlockFi geçtiğimiz yıl iflas eden Terra Luna’nın çöküşü sonrasında iflas eden şirketler arasında yer almıştı. Geleneksel borç veren şirketler, Bitcoin fiyatlarındaki yüksek oynaklık sebebiyle Bitcoin madenciliği şirketlerinden uzak dururken, kripto borç veren şirketler bu boşluğu doldurmuş oldu. Son olarak kripto pazarındaki son boğa koşusuyla birlikte bu tür kredilerle birlikte 4 milyar dolar toplandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.243,77 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
30.042,54 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.801,70 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,32%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,29 TL 1,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 2,81%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,11%
Bağlantıyı kopyala