Bitcoin Yeniden 50.000 Dolara Yükseldi

bitcoin yeniden 50 000 dolara kadar yukseldi 2

Bitcoin hareketliliğini olumlu yönde sürdürmeye başladı. Dünyanın en değerli kripto varlığı, El Salvador’un Bitcoin‘i yasal olarak kabul ettiği 7 Eylül’den bugüne dek ilk kez Binance borsasında 50.000 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

bitcoin yeniden 50 000 dolara kadar yukseldi

Bitcoin’in bu olumlu hareketiyle beraber Bitcoin piyasa duyarlılığını ölçmek için kullanılan popüler bir araç olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne bakıldı. Endekse göre, açgözlülük yanıp sönüyor.

Lider kripto varlık bugün erken saatlerde Bitstamp borsasında 49.811 dolar seviyesine kadar yükseldi.Boğalar, birkaç red sonrasında Bitcoin fiyatını yükseltmek için devreye girdi.

Bitcoin 50.000 Bini Görene Kadar Neler Yaşadı?

Bitcoin, El Salvador satışlarından kurtulduktan sonra Eylül ayının sonlarına doğru, Çin’in emlak piyasasındaki, küresel ekonomiyi etkileyen ciddi sorunlar nedeniyle düşüş yaşamıştı. Aynı hafta içinde gerçekleşen Çin hükümetinin kripto varlık piyasasına olan sert tutumu ile lider kripto para birimi sert bir darbe daha almıştı.

bitcoin yeniden 50 000 dolara kadar yukseldi

28 Eylül’de, Bitcoin 40.000 dolarlık desteğin altına düşme eşiğindeyken, duyarlılık göstergesi aşırı korku bölgesinde yer alıyordu. Bu durum bazılarının beklediği gibi düzelmeye bir işaret etti.

BTC fiyatı, geçen hafta yüzde 21 oranında arttı ve şimdiye kadar “Uptober” adını aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 443.796,23 TL 4,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.597,78 TL 2,44%
cardano
Cardano (ADA) 19,67 TL 1,41%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.894,60 TL 3,69%
solana
Solana (SOL) 1.496,10 TL 1,01%
xrp
XRP (XRP) 9,48 TL 2,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 280,63 TL 1,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,14 TL 4,93%
Copy link
Powered by Social Snap