Bitcoin Madencisi Riot, Daha Az Bitcoin Çıkardı

bitcoin madencisi riot daha az bitcoin cikardi

Bitcoin madencilik şirketleri dünya genelinde artmaya devam ediyor. Bitcoin madencisi Riot, Teksas’taki aşırı sıcağa ve eyaletin şebeke operatörünün enerji tasarrufu çağrısına yanıt olarak kapandığı için Temmuz ayında Bitcoin üretiminin büyük bir oranda düşürülmesine neden oldu.

Bitcoin Madencilik Şirketi Riot, Bitcoin Üretimini Düşürdü

Yapılan açıklamaya göre genel olarak şirket, Haziran ayına göre Temmuz 2022’de yüzde 28 oranında daha az Bitcoin çıkarttı. Konu hakkında açıklama yapan şirketin CEO’su Jason Les, şirketin 9.5 milyon dolarlık güç kredisi kazandığını belirtti. Şirketin Bitcoin üretiminin azaltmasından en büyük nedenlerden birisinin elektrik kesintilerinin olduğunu belirtiyor. Les açıklamasında ayrıca, “Temmuz için öngörülen elektrik maliyetlerine uygulandığında, elektrik kredileri ve diğer faydaların Riot’un temmuz ayı elektrik maliyetlerini etkin bir şekilde ortadan kaldırması ve endüstri için zorlu bir makroekonomik ortamda şirketin endüstri lideri finansal gücünü daha da artırması bekleniyor.” ifadesini kullandı.

bitcoin madencisi riot daha az bitcoin cikardi 2

Riot’un 40.311 makineden oluşan mevcut madencilik tesisini, saniyede 4.2 exahash (EH/s) hash oranı kapasitesine sahiptir. Şirket, Whinstone Tesissinde kapasiteyi genişletmesi sonrasında 2023’ün ilk çeyreğine kadar 12.5 EH/s’lik kendi kendine madencilik yapılmasını bekliyor. Son olarak geçtiğimiz ay Riot, Teksas, Mavarro County’deki devasa yeni 1 gigawatt’lık sahasının inşasının temelini attı.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala