bitcoinBTC/TRY
766.196,26 TL 3,59%
ethereumETH/TRY
47.293,91 TL 3,14%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.967,01 TL 1,37%
xrpXRP/TRY
14,34 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
47.380,26 TL 3,23%
solanaSOL/TRY
652,43 TL 11,77%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 3,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,76%

Paylaş

Bitcoin Madencisi Iris Energy, Hashrate Beklentisini Yükseltti

Bitcoin Madencisi Iris Energy Hashrate Beklentisini Yükseltti

Kripto para ve Bitcoin‘deki (BTC) düşüş, madencilere her ne kadar kötü yansısa da bazı madencilik şirketleri bunu fırsata çevirmeye çalışıyor. Bu madencilik şirketlerinden birisi olan Iris Energy ise hashrate günü artırmaya devam ediyor. Şirket son raporuna göre yıl sonuna kadar hashrate beklentisini 4.3 Eh/s seviyesine çıkardı.

Bitcoin Madencisi Iris Energy, Hashrate Beklentisini Yükseltti

Iris Energy Hashrate Beklentisini Artırdı

Kısa bir süre öne yayımladığı raporda, yıl sonuna kadar hashrate oranını 3.7 Eh/s seviyesine çıkarmayı planlayan Iris Energy, Kanada Mackenzie’deki rig sistemlerinin erken tamamlanması sebebiyle oranlarını 4.3 Eh/s şeklinde güncelledi. Şirket bu orana ulaşabilmek için yaklaşık olarak madencilik sistemlerine 130 milyon dolarlık yatırım yaptı. Ek olarak şirketin Bitmain’den 400 milyon dolarlık makine daha almak için anlaşması bulunuyor.

Bununla birlikte Iris Energy, piyasa koşulları kötüleştikçe “bilanço esnekliğini” sürdürmek için herhangi bir finansmana başvurmadı. Öyle ki kısa bir süre öne sizlerle Bitfarms‘ın borçları için 3.000 Bitcoin sattığını sizlerle paylaşmıştık. Iris Energy ise gücünü 4.3 EH/s’ye çıkardıktan sonra 93 milyon dolar nakite sahip olacak ve Bitcoin’ini “günlük olarak” satmaya devam edecek.

Son olarak B. Riley’nin 14 Haziran tarihli yatırımcı notunda yer alan verilere göre, şirketin 41 milyon dolarlık borcu olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala