Bitcoin Madencilik Firması Blockware, Müşterisi Tarafından Dava Edildi

bitcoin madencilik firmasi blockware musterisi tarafindan dava edildi

Bitcoin madencilik firmaları, zorlu kripto kışı ile mücadele etmeye devam ederken bir yandan da şirket içindeki sorunlarla da uğraşıyor. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi olan Blockware bir müşterisi tarafından mahkemeye verildi.

Bitcoin Madencisi Blockware Dava Edildi

Bitcoin madenciliği ekipmanı ve barındırma hizmetleri sunan Blockware Solutions, bir müşterisi tarafından sözleşme ihlali, ihmal, aldatıcı ticaret ve dolandırıcılıkla suçlandı.

Blockware Solutions’a açılan dava 17 Aralık tarihinde ABD’de bir federal mahkemede açıldı. Söz konusu davada, davacı tarafından yapılan şikâyette, Blockware Solutions’ın Faes & Co.’ya 50 madencilik teçhizatını 525.000 dolara satılması konu alınıyor.

bitcoin madencilik firmasi blockware musterisi tarafindan dava edildi 2

Faes dava ile ilgili yaptığı açıklamada, “Blockware Solutions’un aslında madencilik ekipmanlarını barındırmak için bir tesisin sahibi ya da işletmecisi olmadığını ve bunu güvenilir bir şekilde yapma kabiliyetinin bulunmadığını” belirtti. Bununla birlikte davada ayrıca Blockware’in erişebileceği üçüncü taraflara ait tesislerin güvenilir güce sahip olmadığı ve bu nedenle alınan hizmetlerin vasatın altında olduğu dile getirildi. Faes açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Sonuç olarak Blockware’in yönetimi ve kontrolü altındaki Faes madencilik ekipmanları, güç eksiliği nedeniyle uzun süreli kesinti yaşadı ve bu sebeple işlevselliğini yitirdi. Yaşanan bu durum önemli bir gelir kaybına sebep oldu.

Son olarak Londra merkezli Faes yaşanan bu durumdan ötürü 250.000 dolarlık bir tazminat talep ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.229,94 TL 1,88%
ethereumETH/TRY
30.610,00 TL 2,28%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.123,88 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 2,95%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,41 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 3,09%
okbOKB/TRY
842,54 TL 1,81%
Bağlantıyı kopyala