bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
58.873,99 TL 0,88%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.594,87 TL 0,71%
xrpXRP/TRY
17,50 TL 0,97%
solanaSOL/TRY
1.746,99 TL 3,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.819,90 TL 0,98%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,65%

Paylaş

Bitcoin haftaya hareketli başladı

grayscale karari sonrasinda bitcoin yukselise gecti

Küresel piyasalar da dahil olmak üzere piyasa oldukça hareketli bir dönemden geçiyor. Son olarak lider kripto para birimi Bitcoin eylül ayının son haftasına 26.000 dolarlık yeniden testle başlıyor.

Bitcoin 26.000 dolarlık yeniden test ediyor

Bitcoin fiyat hareketi için geleneksel olarak cansız bir ayın sonunun tonunu belirliyor. Makroekonomik olaylarla dolu yoğun bir haftayı geride bırakan Bitcoin’in, eylül ayı bitmeden atlatması gereken daha çok şey var. Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci çeyreğe ilişkin gayri safi yurt içi hasıla rakamları 28 Eylül’de açıklanacak ve Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verileri de ertesi gün gelecek.

952821 242038954 1

 Jerome Powell’ın, ABD faiz oranlarını mevcut yüksek seviyelerde tutmayı seçmesinden bir hafta sonra yapacağı konuşma şeklinde gelecek.

Enflasyon 4. çeyreğe ilişkin önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor ve Bitcoin, net bir yükseliş veya düşüş eğilimi ortaya çıkmadan her hafta geçtikçe hala yönden yoksun kalıyor.

Popüler trader ve analist Rekt Capital, önceki BTC fiyat davranışının tekrarı olabileceğini öne sürdüğü durumu takip etmeye devam etti. Hafta sonu, 2023’ün sonunun tıpkı 2019’a, yani son döngünün karşılığına benzeyebileceğini savundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala